• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Drsný způsob, jak děti přimět uklízet: matka svou radikální výchovou rozpoutala bouřlivou diskusi

  26.1.2023
  Doris Drienová

  Když se matka „pochlubila“ se svou drsnou výchovnou metodou jak přimět děti uklízet, rozpoutala tím na internetu bouřlivou diskusi. Někteří lidé matku odsuzují pro její krutost, jiní ale naopak prohlašují, že její nápad zbožňují!

  Je krásné pozorovat děti, když venku pobíhají, dovádí, radují se – jsou snad ještě roztomilejší, než košík plný koťátek. Otevřeně si ale přiznejme, že pustit některé z těchto drobečků do své domácnosti je jako pozvat si domů tornádo a tsunami zároveň.

  Své o tom ví i Selina Bayes, matka několika takových uličníků, kteří si opravdu nepotrpí na úklid. Trpělivost většiny matek je obrovská, ale přesto má své meze. A tak na hranice svojí trpělivosti narazila jednoho dne i Selina, kterou přestalo bavit dětem pořád dokola připomínat, aby si uklízely svoje hračky.

  Selina proto v návalu vzteku zavedla novou výchovnou metodu, se kterou se „pochlubila“ ve videu na sociální síti TikTok – a rozpoutala tím opravdu vášnivou debatu. Lidé v komentářích mají na její radikální výchovu různorodé názory.

   

  @s31nla Rage cleaning today just mind me x #fyp #foryoupage #mumsoftiktok #ukmum #cleaning #rageclean ♬ original sound – Selina Bayes

   

  Několik lidí Selině napsalo, že tímhle způsobem si akorát tak zničí vysavač. Další podotýkají, že vysavač i hračky byly nakoupené za její peníze, takže tím vychovává leda sebe. Jeden vtipálek dokonce navrhnul, aby „vysála i děti“.

  Někteří komentující ale přispěchali naštvané Selině na pomoc i s podnětnými radami. Jeden radí: „Možná zkus dávat dětem míň hraček naráz? Zbytek by měl být mimo dosah a schovaný. Pak bude úklid jednodušší.“ Další navrhuje jiný postup: „Všechno to posbírej a strč do jedné velké krabice nebo pytle. Jestli si o to neřeknou do měsíce, nepotřebují to.“

  Jeden člověk dokonce přispěchal se zkušeností z vlastního dětství, kdy metodu Seliny zažil jako dítě na vlastní kůži: „Tohle ve skutečnosti fungovalo, když jsem byl dítě, nikdy v životě jsem neměl pokoj uklizený tak rychle, jako ve chvíli, kdy začala uklízet máma.“

  zdroj: TikTok/@s31nla  Nepřehlédněte