• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Dukla zažila úspěšný podzim v lize i poháru

  20.11.2023
  Redakce

  Fotbalový klub Dukla Praha se po úspěšném podzimu odebírá k zimnímu spánku. Tým trenéra Petra Rady využije téměř čtyřměsíční pauzu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY (F:NL) k nabrání nových sil i k přípravě na jarní fázi sezóny. Ta bude klíčová s ohledem na hlavní cíl týmu z Dejvic, tedy postup do první ligy. Druhá nejvyšší fotbalová soutěž se vrátí 2. března 2024, kdy na Julisku ve šlágru kola zavítá Zbrojovka Brno.

  Příznivci Dukly Praha mohou být spokojení. Jejich tým si v podzimní části sezóny 2023/2024 počínal bravurně, a to zejména v porovnání s výsledky z minulého ročníku, kdy v tomto období bojoval jen těsně nad sestupovými příčkami F:NL. Letos se Dukla nachází na druhé příčce, zajišťující barážový souboj o postup do první ligy, jen čtyři body za vedoucím Vyškovem. Příjemným bonusem pro Pražany je úspěšná cesta pohárem, která bude pokračovat čtvrtfinálovým duelem na jaře. Svěřenci trenéra Rady v prvních dvou kolech poháru přehráli své třetiligové soupeře z Hostouni (4:1) a Vltavína (3:1), načež jim los přidělil Slovácko, vítěze MOL Cupu z předminulé sezóny. Prvoligový tým z Uherského Hradiště přivítal Duklu na svém stadionu na konci září a diváci si užili vypjaté utkání plné gólů. O takřka hokejovém vítězství červenožlutých 4:3 rozhodl v nastaveném čase záložník Martin Douděra. V osmifinále poháru pak klub sídlící v Dejvicích přivítal druholigového rivala z Vyškova. Zápas se nevyvíjel podle představ, když domácí po prvním poločase ztráceli 0:1. V 60. minutě ale na hřiště přišel dukelský útočník Lukáš Buchvaldek a rozhodl o postupu, když během 12 minut nastřílel do sítě moravského soupeře hattrick.

  Ligové tažení v podzimním části sezóny Dukle také zatím vychází podle představ. Jedinou kaňkou na jinak zdařilých výsledcích mohou být dvě porážky s ligovými lídry z Vyškova. Na přímý postup do první ligy dosáhne jen mistr F:NL, a tak na jaře můžeme očekávat dukelský útok na nejvyšší příčku. Cestu za úspěchem by měli i nadále vést nejlepší hráči celku z Dejvic. Mezi hlavní lídry týmu se v probíhající sezóně vyprofiloval střední záložník David Kozel. Jednadvacetiletý odchovanec z Julisky přidal k bravurní hře i vysokou produktivitu, kdy se sedmi góly již překonal svůj brankový příspěvek z minulého ročníku. Útočník Lukáš Matějka, nejlepší střelec Dukly z minulé sezóny, zase vede se šesti trefami týmovou tabulku střelců v lize. Druhé místo napříč ligou v počtu vychytaných nul (sedm) patří Janu Šťovíčkovi, dukelské jedničce v brankovišti. Důležitou roli v týmu Petra Rady sehrávají hráči z dukelské mládeže. Kromě Kozla v základní sestavě pravidelně nastupuje David Ludvíček, Štěpán Šebrle, Ondřej Ullman nebo Jakub Jeřábek. Jejich výkon podporují zkušenější hráči v čele s kapitánem Janem Peterkou a letní posilou Dominikem Haškem, kteří spolu pravidelně nastupují v obranné dvojici.

  Solidní práce defenzivních hráčů byla na podzim často podporována atraktivní hrou dopředu a divácky zajímavými zápasy. Dukla patří s 27 brankami k nejlépe střílejícím týmům druhé nejvyšší soutěže. Dobré výkony týmu z Julisky ocenila i Ligová fotbalová asociace v anketě Hráč a trenér měsíce. Petr Rada byl zvolen nejlepším trenérem srpna a David Kozel získal hráčskou cenu za říjen.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte