Dvaačtyřicetiletý zloděj už sedí ve vazbě, nad jeho drzostí ale stále zůstává rozum stát

19.7.2021
Roman Kořinek

„Například na konci dubna vstoupil dvaačtyřicetiletý muž do jedné společnosti v Aši, následně do neuzamčené šatny a tam z volně odložené kabelky odcizit finanční prostředky a stravenky. O tři týdny později si to měl namířit do budovy technických služeb na Chebsku. Také tam měl proniknout do otevřené kanceláře a z té odcizit mobilní telefon. V polovině května se povedlo vniknout do areálu zdravotnického zařízení na Chebsku a z kuchyňky odcizit ze dvou volně odložených peněženek finanční hotovost,“ říká policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že lékařské zařízení zloděj navštívil i na začátku června na Chebsku, kde vnikl do ordinace.

„I tam odcizil drobné finanční prostředky. A jak se říká, s jídlem roste chuť, proto se zloděj nezalekl ani krádeže v restauraci, kde z volně odloženého batohu vytáhl peněženku, vzal si z ní finanční hotovost a peněženku vrátil zpět do batohu a následně odešel,“ doplňuje policejní mluvčí.

Napilno měl dvaačtyřicetiletý muž také v červenci, kdy nejprve vniknul přes terasu do rodinného domu v Chebu. Ten prohledal a nakonec z něj odcizit pánskou příruční tašku a peněženku s finančními prostředky.

„Vrchol jeho drzosti měl ale teprve přijít. V polovině července vstoupit na pozemek domu v Chebu. Následně vnikl do rodinného domu a začal ho prohledávat. Po chvíli ho ovšem v kuchyni uviděla majitelka domu a dvaačtyřicetiletý muž na její výzvu odešel. Po cestě ovšem ještě zkoušel otevřít uzavřené dveře do jedné z místností,“ pokračuje Jakub Kopřiva.

Chebským kriminalistům se vcelku rychle podařilo objasnit většinu z jeho činů, proto ho obvinili ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte