Dvaatřicetiletý řidič ležel po dopravní nehodě několik hodin zaklíněný v autě, nikdo o něm nevěděl

22.4.2022
Roman Kořinek

Po muži začala pátrat jeho matka už v dopoledních hodinách, když se nevrátil ze zaměstnání v Německu. Ta dopoledne oznámila policii na Obvodním oddělení Pernink, že se její dvaatřicetiletý syn nevrátil domů ze zaměstnání v Německu. Policisté se podle slov policejního mluvčího Jakuba Kopřivy oznámením okamžitě začali zabývat.

„Telefonicky provedli šetření v nemocničních zařízeních v Karlovarském kraji a sousedním Německu. Dále zjistili telefonní kontakt na pracovní agenturu, kde si ověřili, že pohřešovaný muž ze svého zaměstnání opravdu v ranních hodinách odjel. Policejní hlídky taktéž projížděly obce a města v Krušných horách, zejména ty, kterými by pohřešovaný jel ze svého zaměstnání. Dále policisté prohlédli kamerové záznamy, které měli k dispozici z několika měst a obcí, kterými mohlo vozidlo projet. Propátrán byl také nepřístupný terén v okolí Božího Daru. Po celou dobu pátrání policisté spolupracovali i s německými kolegy,“ vysvětluje policejní mluvčí.

Před 16. hodinou policisté z obvodního oddělení Pernink nalezli při pěším prozkoumávání zalesněné plochy mezi Božím Darem a abertamskou křižovatkou, zhruba 20 metrů mimo pozemní komunikaci, havarované vozidlo značky Škoda.

„V osobním automobilu byl zaklíněný zraněný dvaatřicetiletý pohřešovaný muž. Ten měl z dosud nezjištěných příčin vyjet mimo komunikaci, sjet ze stráně a narazit do stromu. Při nehodě utrpěl vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice,“ doplnil Jakub Kopřiva s tím, že přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte