Dvacet tisíc dávek vakcíny za 3 měsíce, hlásí říčanské očkovací centrum

2.6.2021
Jan Štoll

„Kapacity průměrně 500 očkovaných osob denně se daří docílit v posledních týdnech pravidelně. Je to způsobeno větší stejnoměrností dodávek vakcín, ale také širším záběrem skupin, které se nyní mohou očkovat. Díky tomu se podařilo od otevření centra aplikovat více než 20 tisíc dávek vakcíny proti covid-19,“ potvrdil ředitel Nemocnice AGEL Říčany Roman Prymula.

Očkovací centrum ve Sportovní hale Říčany je v provozu 3 měsíce a jeho provozní doba je od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin. Očkovat se už mohou lidé starší 35 let.

Konečně na ně přijde řada. Lidé nad 16 let se mohou od pátku registrovat k očkování

Zatímco v prvních týdnech provozu očkovacího centra aplikovali zdravotníci Nemocnice AGEL Říčany příchozím jednu ze tří v té době dostupných vakcín, z důvodu snadnější organizace práce se nyní aplikují pouze vakcíny Pfizer a Moderna, které mají administrativně nastaven stejný interval.

Z dostupných dat vyplývá, že od zahájení očkování v Česku bylo jen ve středních Čechách aplikováno téměř půl milionu dávek vakcín. Stále však ještě zbývá dost osob bez očkování, a proto zatím není jasné, kdy se Sportovní hala vrátí ke svému původnímu účelu.

Prostor sportovní haly ke zřízení očkovacího centra poskytlo město Říčany.

Zdroj: Nemocnice Agel ŘíčanyNepřehlédněte