Dvě kola, dvě výhry, šest bodů. Energie vyhrála i druhé extraligové utkání a je stoprocentní

13.9.2021
Roman Kořinek

Včerejší zápas začal opět lépe pro Energii, která se dostala do vedení po ubráněné přesilové hře. Na led se z trestné lavice vrátil Plutnar, který využil brejk dva na jednoho, do kterého se dostal s Jakubem Flekem. První třetina už další gól nepřinesla. Po změně stran byli Vítkovice aktivnější, ale skóre navyšovali domácí. Druhou branku přidal Kohout, jenže hosté snížili a drželi své naděje na bodový zisk v zápase.

Do závěrečné dvacetiminutovky se tedy šlo za stavu 2:1, který se ale rychle měnil.  Třetí branku Energie vstřelil Beránek a domácí tým začal předvádět stejný výkon, kterým vybojoval tři body v prvním letošním střetnutí. Hosté se už ale nedokázali střelecky prosadit a na konečných 4:1 pak do opuštěné vítkovické klece upravil Rachůnek. Energie tak potvrdila dobrou formu a zaslouženě si na své konto připsala další tři body.

„Připravovali jsme se na soupeře, který má velké a silné hráče. Zápas jsme začali dobře a první třetina odpovídala našim představám, i když byla škoda, že jsme nebyli produktivnější a nevyužili jsme nějakou další šanci. Ve druhé třetině to bylo horší, trochu jsme vypadli z naší hry a trochu nás srazila branka Vítkovic. Těm jsme ale nedovolili vyrovnat a podržel nás gólman Novotný. Poslední dějství jsme odehráli už opět dobře, týmově a je dobře, že jsme dokázali naplno bodovat i s takto těžkým soupeřem,“ hodnotil zápas asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Studio: Hokejisté karlovarské Energie vyhráli i druhé extraligové utkání. Na domácím ledě včera porazili Vítkovice 4:1 a v tabulce mají zatím stoprocentní bodový zápis.

Synchron: Zápas začala Energie dobře a po brejku Plutnara s Flekem se ujala vedení. Ve druhé třetině dokázala svůj jednobrankový náskok navýšit, po trefě Kohouta. Soupeř ale bojoval a snížil na 2:1. Poslední třetina už ale opět patřila domácímu celku. Ten se po trefách Beránka a Rachůnka radoval z druhé letošní extraligové výhry.