Dvojice dealerů zásobovala drogami celou Evropskou unii

26.8.2022
Simona Knotková

Drogy asi za osm milionů korun prodala během čtyř let podle celníků dvojice dealerů zadržených letos začátkem srpna. Policisté a celníci při razii v Praze a na Benešovsku odhalili také pěstírnu konopí, skoro kilo marihuany, střelné zbraně a statisíce korun na účtech, v hotovosti i kryptoměnách.

Činnost dvojice začali pro podezření z výroby a distribuce drog už letos v lednu prověřovat celníci z protidrogového oddělení v Hradci Králové. Zdokumentovali prodej kokainu a marihuany za více než dva miliony korun. Dealeři podle vyšetřovatelů posílali drogy poštou do celé Evropské unie. Celkovou hodnotu drog, které dvojice za poslední roky prodala, odhadli celníci na osm milionů korun.

Na začátku srpna vyšetřování vyvrcholilo několika domovními prohlídkami a zadržením dvou lidí. Celníci ve spolupráci s policií našli při zátahu v Praze a na Benešovsku v domech, bytech či autech pěstírnu konopí, 900 gramů marihuany, 30 gramů kokainu, předměty používané k odesílání drog, ale taky tři střelné zbraně a skoro 2000 kusů střeliva. Objevili rovněž velké částky peněz – asi 200 tisíc korun na účtu, kryptoměny za 7250 eur (v přepočtu zhruba 179 tisíc korun) a 38 tisíc korun v hotovosti. Zadrželi rovněž dvě osobní auta a dvě motorky dohromady přibližně za 1,6 milionu.

Oba zadržení jsou nyní ve vazbě. Za výrobu a prodej drog jim hrozí trest až deset let vězení.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte