Energie míří do Chomutova, kde je čeká souboj s předposledními Rytíři

17.11.2021
Roman Kořinek

Relativně dlouhá reprezentační přestávka skončila a hokejisté Karlových varů vyráží do boje o další extraligové body. V Chomutově se dnes od 17:10 hodin střetnou s mužstvem Kladna, které tam má své přechodné bydliště.

Zápas bude pro obě mužstva velmi důležitý a ve hře jsou velmi cenné tři body. Západočeši, kteří jsou aktuálně na dvanácté příčce tabulky a mají před Kladnem náskok sedmi bodů, využili reprezentační přestávku k tréninku a doléčení zranění několika hráčů. Je ale otázkou, co s mužstvem reprezentační pauza, která znamená vypadnutí ze zápasového rytmu, udělá.

„Víme, že zápasy po pauze jsou vždy těžké. Jsme rádi, že se nám vrátili nějací hráči, kteří měli zdravotní problémy. Věřím, že maximum z nich bude k dispozici,“ říká před dnešním utkáním asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.

V Chomutově se ale dnes rozhodně neočekává jednoduchý duel. Rytíři jsou sice aktuálně předposlední v průběžné tabulce, ale jejich výkony rozhodně nejsou nijak špatné.

„Čeká nás těžké utkání s houževnatým soupeřem. Kladno ukázalo, že doma je ještě silnější než ve venkovních zápasech, takže čekáme ještě fyzicky náročnější utkání. Bude rozhodovat pohyb a postavení v prostoru před brankou a disciplína,“ pokračuje dále asistent trenéra.

Ten zároveň vyzývá fanoušky, aby neváhali a do nedalekého Chomutova dorazili jeho svěřence podpořit. „Věřím, že se na to dokážeme dobře připravit a ten zápas zvládnout. Pevně věřím, že i naši fanoušci využijí toho, že Chomutov není daleko a přijedou nás podpořit, protože to určitě budeme potřebovat,“ uzavírá Tomáš Mariška.

Zdroj: vzNepřehlédněte