Energie se dnes pokusí oplatit Liberci porážku ze začátku extraligového ročníku

26.10.2021
Roman Kořinek

Mužstvo Liberce se dnes postaví hokejistům Karlových Varů. V utkání hraném ve městě pod Ještědem půjde o tři veledůležité body. Obě mužstva se totiž pohybují ve druhé polovině tabulky a každý bod má cenu zlata.

Energie má navíc svému dnešnímu soupeři co oplácet. Byl to právě Liberec, který jí v novém extraligovém ročníku připravil o první body. I přesto se ale očekávalo, že se Bílí tygři budou pohybovat ve vyšších patrech tabulky.

„Soupeři asi nevyšel vstup do sezóny dle představ. Přesto má extrémní ofenzivní sílu a dobré přesilovky. Na to si musíme dát pozor,“ varuje asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Energie je sice v průběžné extraligové tabulce o dvě příčky nad Libercem, ale důvodů k radosti hráči ani trenéři příliš nemají. Mužstvu se povede zahrát skvěle jeden zápas, ale v tom dalším na to většinou nedokáže navázat. A v neděli k tomu nestačilo domácí prostředí ani dvoubrankové vedení v zápase proti Vítkovicím.

„My se musíme soustředit na sebe a svůj výkon, který musíme zlepšit hlavně směrem dozadu. Je potřeba odpracovat celých 60 minut. Ne jenom polovinu zápasu, jako v neděli s Vítkovicemi, to je málo,“ dodává asistent hlavního trenéra.

Dnešní zápas, který se hraje od 18 hodin, bude mít zvláštní příchuť pro několik hráčů Energie, kteří v minulosti v Liberci působili. Jedná se například o Tomáše Hanouska, Michala Plutnara, Jiřího Průžka nebo Tomáše Havlína. Ten přiznává jakýsi zvláštní pocit, neboť v aréně Bílých tygrů strávil mnoho sezon.

„Strávil jsem na tom zimáku nějakých třináct, čtrnáct let, vyrůstal jsem tam od mládeže. Určitě ten návrat do haly bude trochu zvláštní. Už jsem si to vyzkoušel tady, když jsme proti nim hráli. Jestli tam byla nějaká nervozita, tak to už mám za sebou. Těším se na to, těším se do Liberce, je to takový návrat domů. My tam ale jedeme pro body, potřebujeme tam vyhrát a nemůžeme koukat na to, kdo to je a ani kdo tam byl nebo nebyl. Je to soupeř, jako každý jiný. Potřebujeme tam uhrát důležité body a vrátit se s nimi domů,“ řekl k utkání karlovarský obránce.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte