Energie se potřetí v řadě představí v domácí KV Areně

20.11.2022
Roman Kořinek

Mužstvo BK Mladá Boleslav bude dnešním soupeřem hokejistů Karlových Varů. Ti pokračují v sérii domácích zápasů, ve kterých nejdříve v úterý porazili Olomouc 3:2 a v pátek podlehli pražské Spartě 1:5.

Dnes se ale hraje od stavu 0:0 a půjde o souboj sousedů v tabulce. Aktuálně sedmá Energie bude chtít navázat na výkon nejen proti Olomouci, ale vzpomenout bude chtít i na poslední vzájemné utkání s aktuálně osmými Bruslaři. To totiž vyhrála, a ačkoliv se jednalo o nejtěsnější možnou výhru v poměru 1:0, byly za to cenné a důležité tři body. Ty chtějí vybojovat svěřenci Davida Bruka i dnes.

„Musíme se tlačit více do brány. To je v dnešní době základ úspěchu v každém utkání. A taky přesilové hry, kterými jsme si v posledním duelu se Spartou vůbec nepomohli,“ říká před dnešním duelem jeden z nováčků v dresu Energie Matěj Chalupa, který přišel na západ Čech z Litvínova.

V podobném duchu mluvil po pátečním prohraném utkání i karlovarský kouč David Bruk, který prohru svého celku v zápase se Spartou viděl takto: „Pro nás to byl výsledek velmi špatný, Sparta odehrála skvělý zápas. Ani my jsme přes ten výsledek nebyli odevzdaným soupeřem. Rozdíl byl v tom, že Sparta výborně pokryla předbrankový prostor a my jsme se tam těžko dostávali, špatně se nám tam clonilo. Zdálo se mi, že byla Sparta trochu šikovnější a důraznější v přesilových hrách. Tam vidím důvod, proč Sparta brala tři body.“

Plán na dnešní zápas je tedy jasný. Nyní bude záležet už jen na hráčích, zda budou pokyny trenérů plnit a zda se dokáží střelecky prosadit. V posledních duelech bylo totiž k vidění mnoho promarněných šancí, z nichž některé by se daly s klidem označit jako vyložené.

Dnešní zápas mezi Energií Karlovy Vary a BK Mladá Boleslav se hraje v KV Areně a začíná v půl čtvrté odpoledne.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte