Energie včera vyválčila dva cenné body a výhra nad Kohouty by měla týmu psychicky pomoci

1.11.2021
Roman Kořinek

I když se včerejší utkání v KV Aréně hrálo kvůli problémům se zvukem v komorní atmosféře, diváci se nenudili a viděli pěkný hokej se šťastným koncem pro domácí Karlovy Vary. Ty vyhrály gólem z poslední vteřiny prodloužení a do extraligové tabulky si připsaly zasloužené dva body.

Energie měla ve včerejším utkání jasný cíl a tím bylo vyhrát. Od začátku zápasu tým trenéra Martina Pešouta šlapal na sto procent, ale do střeleckých šancí se dostával minimálně. Na druhou stranu tým pečlivě bránil a tak ani Kohouti nedostávali příliš prostoru. I proto se po první dvacetiminutovce šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Ten vydržel až do 33. minuty, kdy z úhlu prostřelil gólmana hostí Tomáš Rachůnek. Jenže o minutu později bylo srovnáno, když se v přesilovce trefil hostující Knotek. A za chvilku bylo s Energií ještě hůř, protože po trefě Řezníčka prohrávala 1:2. Naštěstí ale tento stav netrval dlouho a kapitán Tomáš Vondráček vzápětí vyrovnal. Stav 2:2 v Karlových Varech vydržel až do konce základní hrací doby i přesto, že si obě mužstva vypracovala několik zajímavých šancí. Mírnou převahu měli domácí, ale gólově ji nedokázali vyjádřit.

Po šedesáti minutách následovalo prodloužení, které odehrála obě mužstva ve svižném tempu a ve snaze zápas rozhodnout. A když už to vypadalo, že v KV Aréně budou k vidění nájezdy, napřáhl vteřinu před koncem prodloužení ke střele obránce Energie Michal Plutnar a poslal puk do sítě. Hosté to ještě zkoušeli trenérskou výzvou, ale ta už na radosti domácího celku nic nezměnila.

„V prodloužení jsme pár šancí měli, ale nepadlo to tam. Těsně před koncem to Kulich vytahoval na modrou a já jsem věděl, že je do konce málo času. Trenér na mě zakřičel ze střídačky, abych střílel, tak jsem vystřelil a naštěstí to tam padlo,“ popisoval šťastnou trefu Michal Plutnar, který si včerejšího vítězství velmi cení a věří, že týmu pomůže hlavně psychicky. „Dnešní vítězství je hodně důležité. Trochu se nám v hlavě ulevilo. Samozřejmě, je to jeden zápas a bude jich ještě hodně. V pátek nás čeká těžké utkání se Zlínem, na které se musíme dobře připravit. Ten týden bude daleko lépe probíhat, po dnešní výhře, než kdybychom prohráli,“ dodal karlovarský obránce.

A spokojený byl i asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška, který k zápasu řekl: „Jsme rádi, že jsme zápas dnes dokázali zvládnout. Jsem rád, jak jsme ho odpracovali. Všichni hráči se snažili na sto procent plnit taktiku, kterou jsme si dali před zápasem a řekli jsme si, že budeme bojovat o každý bod do posledního střídání. A to se nám povedlo. Šance byly na obou dvou stranách. Zvládli jsme těžkou pasáž, kdy s námi zamávala trošku obdržená branka, nebyli jsme v psychické pohodě. Ale dostali jsme se zpět do zápasu. Jsem rád, že jsme na konci byli odměněni bonusovým bodem, který je pro nás hodně důležitý.“

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte