Energii dnes čeká druhé západočeské derby, tentokrát se hraje v Plzni

3.12.2021
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů míří k dalšímu extraligovému střetnutí. Soupeřem jim budou plzeňští Indiáni, které dokázala Energie v prvním letošním vzájemném utkání porazit jednoznačně 3:0.

První derby mělo sice na první pohled jednoznačný výsledek, ale zápas to byl dlouho vyrovnaný, i když v něm Energie od poloviny první třetiny vedla 1:0. Konečnou podobu ale výsledek dostal až v samotném závěru, kdy Energie zvýšila na 2:0 a poté do prázdné branky přidala třetí gól. Za podobný scénář dnešního duelu by se jistě nikdo z Karlovarských nezlobil. Nicméně snadné to rozhodně nebude.

„Plzeň hraje velmi bruslivý, důrazný a dobře organizovaný hokej. K tomu mají velmi dobré přesilovky, na které se musíme dobře připravit. Nečeká nás jednoduché utkání. Ale my jsme už několikrát ukázali, že umíme hrát s každým a do Plzně rozhodně jedeme bodovat,“ věří svému týmu asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.

Ten bude společně se svým kolegou na střídačce, Martinem Pešoutem, vyžadovat od svých svěřenců daleko lepší přístup k zápasu, než ten který hráči Karlových Varů předvedli v posledním domácím utkání proti Spartě.

„Proti Spartě jsme zaspali první půlku utkání, kde jsme se absolutně nedrželi systému a vůbec nehráli to, co jsme si řekli. Z toho se musíme jednoznačně poučit. Druhá polovina už byla lepší a právě na ní musíme v derby navázat,“ dodává asistent hlavního karlovarského kouče.

Utkání v plzeňské aréně se hraje dnes od půl šesté večer. V neděli pak Energie bude na domácím ledě hostit Litvínov.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte