Evropské hry handicapované mládeže v ohrožení. Situaci pomáhá řešit Středula

27.7.2022
Jan Štoll

Emil Open jsou příležitostí pro dětské sportovce se všemi typy zdravotního postižení. Má za sebou 11 ročníků, teď ji ale provází finanční potíže. Organizátorům nabídl pomoc Josef Středula, který je s nimi v kontaktu už několik let.

„My jsme se dnes sešli s Josefem Středulou na téma evropských her hendikepované mládeže. On tuhle schůzku inicioval a nabídl nám pomoc při řešení problému, do kterého jsme se při letošním ročníku dostali,“ říká Pavel Zbožínek, prezident Emil Open.

Pořádání her pro postiženou mládež komplikuje zdražování, od ubytování a stravy až po pronájmy a služby. „Ta situace je v podstatě jednoduchá, zájem o účast na Emil Open stále roste a my nechceme nechávat žádné děti doma,“ dodává Zbožínek.

„My bychom si přáli, aby těchto dětí bylo víc a o tom byla dnešní schůzka,“ říká paralympionik Radek Procházka.

Mezi spolehlivé partnery her patří město Brno a Jihomoravský kraj. „Jsou to ale i jednotlivé kraje, které přispívají na ubytování a stravu svých účastníků. Bohužel je mi smutno z toho, že ne všechny z nich jsou ochotny svým sportovcům na pobyt v Brně přispět,“ dodává Zbožínek. Na chybějící peníze pro záchranu Emil Open se rozeběhla sbírka, cílová částka je 3 miliony korun.

„Proto se snažíme vyvolat zájem o Emil Open, najít nové partnery, a proto jsme moc rádi, že Josef Středula inicioval vznik klubu ambasadorů, který právě dnes vznikl,“ dodává Zbožínek. To potvrdil i Josef Středula. „Dnes jsme založili klub ambasadorů Emil Open,“ oznámil.

Emil Open se pořádají v létě a v zimě, přivádí ke sportu stovky dětí ročně.Nepřehlédněte