Falešného vrchního zná každý fanda českého filmu, na Hodonínsku ale řádí opravdoví falešní zedníci

20.5.2022
Jaroslav Svoboda

Falešní zedníci řádí na Hodonínsku, důvěřivá žena díky nim přišla o 15 tisíc a dokončení prací se nedočkala. Obdobnou zkušenost měl i senior ze Strážnice, kterého rovněž povedení řemeslníci navštívili. Když však muž zavolal policii, po pracantech se slehla zem.

Na policisty se senior ze Strážnice obrátil, když ho navštívili neobjednaní řemeslníci. Ti mu nabídli zednické práce na jeho domě. „Na tomto se spolu domluvili s tím, že se dohodli na odměně za práci ve výši 1300 korun. Po dokončení prací si však začali řemeslníci nárokovat mnohem vyšší odměnu a hrozil konflikt s majitelem domu,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Když ale pochybní zedníci viděli, že chce pan domácí volat policii, tak se z jeho domu rychle vypařili.

Iva Janžurová slaví 81. narozeniny, proč se neobjevila v Pelíškách nebo Ostře sledovaných vlacích?

Méně štěstí už ale měla důchodkyně z Dubňan. Na její zvonek také zazvonili muži, kteří nabízeli opravu střechy na jejím domě. Důvěřivá žena s tím souhlasila a řemeslníky nechala na střeše pracovat. Než se však do práce pustili, vyžádali si zálohu 15tisíc korun. Práce na střeše pak skutečně zahájili, ale rozhodně nedokončili. Za dokončení oprav požadovali další peníze s tím, že pokud je nedostanou, dílo nedokončí. Následně z místa odjeli pryč.

„Chtěli bychom touto cestou apelovat především na seniory, aby byli velmi obezřetní. Podvodníci používají různé triky, jak se k vám vloudit, a zneužívají důvěřivosti občanů. Jakákoliv neznámá návštěva, slíbená nabídka rychle udělané práce či telefonát, při kterém volající požaduje předání financí – to vše by mělo zvýšit, zejména u starších lidí, ostražitost. Na dohodnuté práce si sepište jednoduchou smlouvu, ve které musí být zejména iniciály obou stran, rozsah prováděných prací a celková cena za materiál a práci,“ upozorňují policisté.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte