Fenomén Igráček, výstava slavné české hračky

25.9.2021
Redakce

Ve Zlíně budou k vidění figurky Igráček. Spolek Inspirace Zlín připravil od 1. do 28. října výstavu Fenomén Igráček, která představuje současnost, vývoj i historii výroby této hračky. Součástí expozice ve Zlíně budou také unikátní Igráčci v podobě podnikatelů Tomáše Bati a Jana Antonína Bati, rytíře Miloše a sportovce Emila Zátopka, sdělila organizátorka Věra Stojarová.

Igráčci budou vystaveni ve druhém patře zlínského zámku. „Výstavu Fenomén Igráček uvedeme ve Zlíně podruhé a v rozšířené podobě. Tématem Igráček se zabýváme již delší dobu a víme, že ve Zlíně se těší velkému zájmu. Chystáme také doprovodné aktivity formou velkého herního koutku, výtvarného workshopu, ve kterém si návštěvníci vytvoří vlastní design svého Igráčka,“ uvedla Stojarová.

Návštěvníci uvidí původní Igráčky ze 70. a 80. let minulého století až po dnešní produkci. „Nebudou chybět různé raritní kousky, které už se samozřejmě nevyrábí. Na výrobu celého současného světa Igráčka se používá téměř 200 forem na lisování plastů. Nejtěžší z nich má asi 600 kilogramů,“ uvedla Stojarová.

Osmicentimetrové figurky Igráčka jsou na trhu od roku 1976, původním výrobcem byla Igra Praha. Společnost Efko-karton z Nového Veselí na Žďársku vrátila Igráčky v novější podobě na trh v roce 2010.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte