• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Festival Arena nabídne motorkářskou stěnu smrti a „pořádnej cirkus“

  12.5.2024
  Fefík

  Sedmý ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se blíží. Je plný divadelních a cirkusových představení pro dospělé i pro děti spolu s doplňkovým programem v podobě oblíbených dětských dílniček a koncertů.

  Letos se koná v termínu 24. května – 1. června a poprvé se rozprostře na obou březích Vltavy – v ERPET Centru v Praze 5 a na lodi Tajemství na náplavce u Rašínova nábřeží.

  Vstup do areálu festivalu je jako každý rok zdarma.

  Letošní festivalový program je dobře namíchaný a bude to pořádnej cirkus! Mezi hlavními atrakcemi budou premiérová vystoupení francouzských umělců Le P’tit Cirk s inscenací Les Dodos a společnosti La Frontera s představením Searching for John. Soubor My! Laika pak představí dvě své show – La Soirée a Winter,“ komentoval program Petr Forman, umělecký ředitel festivalu.

  Kromě toho se na festivalu objeví motorkářská stěna smrti (Le Mur de la Mort), kterou si návštěvníci festivalu pamatují z loňského roku.

  Pražské náplavky oživí otevřená keramická dílna v kobce 1

   

  Hudebním vrcholem pak bude vystoupení legendárních Blues Brothers ve spolupráci s Českým národním symfonickým orchestrem a festivalem Prague Proms.

  Spolu s dobrým jídlem a pitím si návštěvníci mohou kousek od Vltavy vychutnat mnohdy již zapomenutou atmosféru cirkusových poutí a vstoupit do magického světa kočovného divadla, nového cirkusu a světské zábavy. I proto jsme se do prostoru ERPET Centra znovu vrátili,“ dodal Forman.

  Na lodi Tajemství budou i letos představení mladých umělců i představení pro děti. Na několik repríz se vrátí strukturovaná improvizace Ponorka souboru My kluci, co spolu chodíme. Děti se mohou těšit na loutkové i klasické pohádky, včetně oblíbeného Aladina. Sedmý ročník festivalu ARENA Divadla bratří Formanů slibuje být podle pořadatelů opět skvělým zážitkem pro všechny příznivce neotřelého divadelního a cirkusového umění.

  Zdroj: Praha 5  Nepřehlédněte