Festival stepu ovládne Plzeň!

10.5.2022
Andrea Jančová

Milovníci stepu jsou zváni na západ Čech. Už ve čtvrtek odstartuje Plzeňský festival stepu. Začne přitom velkolepě – společnou choreografií více než stovky stepařů, kterou budou doprovázet živě čtyři pěvecké sbory.

Festival se v západočeské metropoli uskuteční už poosmé. Stepaři budou nejprve na různých místech pěší zóny překvapovat kolemjdoucí ukázkami svého umění. Festival potrvá až do neděle 15. května a nabídne také ukázky práce stepařských studií pod širým nebem nebo workshopy. Vrcholem festivalu bude v sobotu večer Stepařská show s mezinárodními hvězdami v Měšťanské besedě. 

Při zahájení 8. ročníku na náměstí Republiky budou stepaře z pořádajícího Step by step studia živě doprovázet čtyři pěvecké sbory: Kajetán – dětský sbor opery Divadla J. K. Tyla, sbor Česká píseň a dva sbory z Třemošné Kvíčaly a Arnicor. „Náš společný flash mob potrvá od 17 do 17:30 a více než stovka stepařů všech věkových kategorií při něm zastepuje na ikonickou skladbu Slyš tu píseň zástupů z muzikálu Bídníci v podání čtyř pěveckých sborů,“ upřesňuje pro Náš region za organizátory Kamila Borovská. 

Na pátek večer je připravena novinka Tap Jam v kavárně DEPO2015. V rámci večera stepařských improvizací doprovázených živě kapelou předvede své umění dvojice španělských stepařských hvězd Roser Font a Guillem Alonso a také vynikající ukrajinský stepař žijící v Praze, mimo jiné vítěz loňského mistrovství České republiky ve stepu sólo muži, Igor Bezdieniezhnykh. 

stepař

Sobotní dopoledne bude patřit ukázkám práce stepařských studií na pódiu U Branky. Na plzeňské pěší zóně se pod širým nebem představí mimo domácí Step by step studio také TIP TAP z Varšavy, No Feet z Brna, Taneční studio Andrea z Prahy nebo skupina INIS s ukázkami irského stepu. V sobotu odpoledne zvou organizátoři všechny, kteří si chtějí step vyzkoušet, na workshop pro veřejnost. 

Vrcholem Plzeňského festivalu stepu bude tradičně Stepařská show v Měšťanské besedě. Kromě jednotlivců a formací z domácího studia, budou k vidění také vystoupení špičkových českých i zahraničních stepařů a studií. Nebudou chybět španělské hvězdy Roser Font a Guillem Alonso nebo několikanásobný mistr světa, Švýcar s českými kořeny, Daniel Borak, jehož umění už Plzeňané měli možnost obdivovat. „Daniel Borak patří k nejžádanějším světovým stepařům a my jsme rádi, že si opět našel na Plzeň čas. Vystoupí v rámci Stepařské show a povede také workshop pro pokročilé stepaře,“ upozornila Borovská.

Stepařskou show zpestří muzikáloví hosté z Divadla J. K. Tyla, Pavel Režný, Charlotte Režná a Eva Staškovičová s písněmi z muzikálů Sunset Boulevard, My Fair Lady a Fun Home. Diváci se mohou těšit i na píseň z muzikálu Bídníci v podání čtyř pěveckých sborů, které stejně jako na čtvrtečním flash mobu na náměstí, doprovodí stepaře při společném vystoupení.

Zdroj :vz, TZ Stepařský festival 

 Nepřehlédněte