Festival světla je tady, dnes a zítra Vary Září a čekají na přízraky a monstra z vesmíru

10.9.2021
Roman Kořinek

„I letos jsme ke spolupráci přizvali umělce ze zahraničí, kteří připravili pět instalací. Návštěvníkům festivalu doporučujeme dodržovat veškerá platná protiepidemiologická opatření. Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní akci, tak můžeme pouze doporučovat. I když rozestupy jsou například samozřejmostí,“ řekl Josef  Dlohoš s tím, že rozpočet festivalu nepřesáhne dva miliony korun.

Součástí obou festivalových dní, které začínají vždy ve 20 hodin, bude i bohatý doprovodný program, do kterého se mohou zapojit i návštěvníci. Připraveny jsou koncerty a workshopy. I letos se na přípravě podílela společnost DEPO2015, která podle kurátora festivalu Jiřího Suchánka připravila čtyři druhy instalací. „Bude to tradiční videomapping na Alžbětiných lázních. Na kostele svaté Máří Magdalény to pro změnu bude lasermapping, který byl vloni promítán na hotel Thermal. Dále se návštěvníci mohou těšit a interaktivní instalace i živou performanci s artisty,“ vysvětlil Jiří Suchánek.

Zdroj: MMKV

Zajímavostí festivalu pak určitě bude světelná louka mezi Galerií umění a Poštovním dvorem, kde bude svítit pět tisíc světélek, a návštěvníci budou moci přidat další. „Součástí festivalu je pak i páteční koncert kapely Laura a její tygři nebo formace Funky monx. Dále nabídneme i vystoupení několika dýdžejů. Myslím si, že program je pestrý a věřím, že opět přiláká desetitisíce lidí nejen z našeho regionu. Návštěvníkům nabídneme i dopravu zdarma speciálními autobusy, které budou pendlovat mezi Richmondem a Tržnicí každých dvacet minut,“ dodal Josef Dlohoš a připomenul, že se o víkendu v Karlových Varech koná také City triatlon.

Zdroj: vzNepřehlédněte