Galerie výtvarného umění Ostrava bude hostit výstavu autora návrhu ostravského koncertního sálu

17.9.2021
Jan Veselý

Výstavní projekt vznikl ve spolupráci GVUO se statutárním městem Ostrava, Kabinetem architektury a Janáčkovou filharmonií Ostrava. „Výstava Stevena Holla je českou premiérou a jsem velmi rád, že dílo tohoto světoznámého architekta ukážeme právě u nás v Ostravě. Důvod je nasnadě. Mezi představenými projekty nechybí návrh ostravského koncertního sálu, na kterém aktuálně pracuje studio Stevena Holla s pražskou kanceláří Architecture Acts,“ uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Práce na ostravském projektu podle něj pokračují rychlým tempem, proto věří, že se stavbou koncertního sálu, která bude součástí komplexní rekonstrukce stávajícího Domu kultury, se začne příští rok.

Výstava představuje jedenáct již realizovaných projektů amerického architekta. Dvanáctým pak je připravovaný ostravský projekt. „Expozice odhaluje složitý a osobitý proces tvorby architektonických projektů Stevena Holla, které jsou prezentovány od prvních akvarelových skic přes návrhy staveb až po jejich modely,“ řekla mluvčí.

Představeny budou například projekty Muzea výtvarných umění v Houstonu, Nekropole Ťin-pao-san na Tchaj-wanu, knihovny v Malawi, nebo Střediska péče o nemocné s rakovinou v Londýně.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte