Krádeže vloupáním podle policie prováděla dobře organizovaná skupina se členy ve věku od 17 do 39 let. Hrozí jím vězení až na osm let. „V případě mladistvého se jedná o trest v poloviční výši,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Nejstarší z obviněných byl u všech 11 vloupání, nejmladší se podílel na dvou.
Muži jsou z Třebíčska a Znojemska, tři už byli trestaní. Jsou obvinění z toho, že se od ledna vloupali do 11 čerpacích stanic v menších obcích a na odlehlejších místech, do některých opakovaně. Kradli v noci nebo časně ráno, například na Třebíčsku v Želetavě, na Žďársku u obce Bukov, na Jihlavsku v Nové Říši a Hladově. Na pumpách brali peníze a různé zboží, ale také zásilky určené k doručení či datové kabely. Škodu způsobili i poničením zařízení provozoven.
Všechny podezřelé zadrželi minulý týden, čtyři z nich při pokusu o další krádež na pumpě v obci na Znojemsku. Pět mužů je ve vazbě, dva jsou stíhaní na svobodě.
Zdroj: ČTK

















