Hasiči i policisté pátrali po psychicky nemocné ženě ze Zlínska

28.1.2023
Simona Knotková

Několik desítek hasičů, policistů i dobrovolníků pátrali v noci na sobotu po čtyřiačtyřicetileté psychicky nemocné ženě ze Zlínska. Měli obavy o její zdraví, z domu odešla jen lehce oblečena, venkovní teploty se pohybovaly pod bodem mrazu. Ženu nakonec našli na jednom z vlakových nádraží na Zlínsku, je v pořádku, informovala mluvčí policie Barbora Balášová.

Do pátrání po ženě se od sobotní půlnoci zapojilo několik policejních hlídek, psovod, kriminalisté, letecká služba, profesionální a dobrovolní hasiči, členové dobrovolnického spolku Rescue SAR Morava i dobrovolníci. „Žena u sebe neměla mobilní telefon, což práci značně stěžovalo. Policisté zjišťovali informace, prohledávali okolí. Po několika hodinách získali zprávu od průvodčího, že pohřešovaná jela vlakem,“ uvedla policejní mluvčí. Policejní hlídka pak ženu v sobotu v 05:30 nalezla na jednom z vlakových nádraží na Zlínsku. Zdravotně je v pořádku, dodala Balášová.

Na pátrací akci po mladé ženě v okolí obce Valašské Příkazy se v noci podílelo i osm jednotek hasičů. „Mladá žena nebyla vhodně oblečena a venkovní teplota se pohybovala kolem minus dvou stupňů Celsia. Každá minuta tak byla důležitá. Starostka obce zajistila pátrajícím teplé nápoje. Žena byla nakonec nalezena na nádraží v Bylnici. Byla k ní přivolána Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje,“ doplnil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte