Hasiči v Jihomoravském kraji měli v sobotu napilno

15.5.2022
Redakce

Hasiči v Jihomoravském kraji měli v sobotu perný den, od rána do večera evidovali 45 událostí, ke kterým vyjížděli, z toho 28 odpoledne. Hořel například les u Újezdu u Rosic na Brněnsku, který dohasili až po 21:00, v Bílovicích nad Svitavou hořel průmyslový objekt, u Ochozu u Brna dodávka. Na webu hasičů výjezdy shrnul mluvčí Jaroslav Mikoška.

Z událostí se 17 stalo v dopoledních hodinách, většinu zásahů evidovali odpoledne. Šlo o 11 požárů, šest případů technické podpory a čtyři dopravní nehody. Ve dvou případech bylo nutné vyhlásit vyšší stupeň poplachu.

Vyhlášení třetího stupně požárního poplachu si vyžádal požár lesa poblíž Újezdu u Rosic. Nahlášen byl kolem 16:30 a na místě zasahovalo zhruba 60 hasičů. „Velitel zásahu rozdělil požářiště do čtyř úseků a zřídil několik čerpacích stanovišť pro dodávku vody. Na místě se do řešení mimořádné události zapojilo také mobilní operační pracoviště,“ uvedl mluvčí. Požár se podařilo uhasit po 21:00 a zasáhl plochu předběžně čtyř hektarů. Příčina požáru se vyšetřuje. Škody zřejmě půjdou do stovek tisíců korun, událost se obešla bez zranění.

Další velký požár měli hasiči nahlášený krátce po 16:00, rozhořel se na okraji Bílovic nad Svitavou. Plameny zasáhly přízemní průmyslový objekt. „Při příjezdu jednotek byla střecha v plamenech a následně se propadla do objektu,“ uvedl mluvčí. Vyhlášený byl druhý stupeň požárního poplachu. „Také zde bude škoda vysoká a s největší pravděpodobností přesáhne milion korun. Kromě samotné budovy a strojů uvnitř bylo požárem poškozeno také devět poblíž stojících vozidel,“ uvedl mluvčí. Doplnil, že se událost obešla bez zranění.

Co do výše škody podle mluvčího stojí za zmínku ještě požár dodávky nedaleko Ochozu u Brna. Hasiči k němu vyjížděli během dopoledne. Předběžný odhad škody je 250.000 korun a příčinou požáru byla technická závada na vozidle.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte