Hasiči v Karlovarském kraji měli dost napilno, během jednoho dne řešili devět požárů

17.6.2022
Roman Kořinek

Dnem plným vjezdů byla středa, kdy musely hasičské jednotky vyjíždět k požáru nakladačů v Mírové, požáru odpadu v bývalém pivovaru v Karlových Varech nebo požárům trávy v Rotavě, Karlových Varech, Jenišově, Novém Sedle a Chebu.

„V karlovarské městské části Dvory jsme zasahovali u požáru dvoupatrové chaty, kterou si majitelé přestavovali k trvalému bydlení. Požár zasáhl celý vnitřek chaty, na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, příčina a výše škody je v šetření,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Martin Kasal.

Požár chatky byl podle jeho dalších slov viditelný z velké části Karlových Varů. Ještě předtím ale musely tři jednotky zasahovat při hašení požáru odpadu v areálu bývalého pivovaru v Karlových Varech v městské části Rybáře.

„Tam začalo hořet ve středu dopoledne. Nejednalo se o rozsáhlý požár, byl ale v místech nesnadno dostupných, navíc v budově bylo nashromážděno velké množství odpadu, na uhašení plamenů museli hasiči použít i pěnu. Z patra nad místem požáru hasiči v průběhu hašení vyvedli jednu osobu. Událost je vzhledem k opuštěnému a chátrajícímu objektu bez škody,“ doplnil mluvčí.

Velká škoda naopak vznikla při požáru dvou kolových nakladačů v Mírové, který hasiči likvidovali také ve středu dopoledne. Oheň jeden nakladač zcela zničil, rozšířil se a poškodil i vedle stojící nakladač.

„Na místě zasahovali hasiči ze tří jednotek, plameny dostali hasiči pod kontrolu do dvaceti minut od nahlášení. Následně pokračovalo ochlazování strojů i okolí, ve večerních hodinách pak byla provedena závěrečné kontrola termokamerou. Příčina požáru je v šetření. Škoda však byla odhadnuta na pět milionů korun,“ dodal Martin Kasal s tím, že vedle požárů vyjížděli hasiči v Karlovarském kraji během středy také k několika dopravním nehodám.

Zdroj: vz/hzs kkNepřehlédněte