Hejtman Červíček: Katastrofické scénáře by s příchodem omikronu hrozit neměly

12.1.2022
Redakce

Katastrofické scénáře v nemocnicích v Královéhradeckém kraji v souvislosti s nástupem nakažlivější varianty koronaviru omikron jsou nepravděpodobné. Počet pacientů s covidem hospitalizovaných v kraji se zřejmě bude pohybovat na úrovni loňského listopadu, kdy jich bylo zhruba 300. Situace v nemocnicích by tak měla být zvládnutelná, řekl novinářům hejtman Martin Červíček.

„Během prosince jsme zaznamenávali v kraji pokles nových případů onemocnění covid-19, v posledních 14 dnech se pokles zastavil a nyní evidujeme zhruba 2100 nových případů týdně. Zdá se, že jsme ve fázi, kdy končí varianta delta a kdy je předpoklad nástupu nové varianty omikron,“ řekl dnes Červíček.

Kraj se podle něj připravuje na další zrychlení epidemie covidu-19 kvůli šíření varianty omikron. Opatření je potřeba nastavit tak, aby klíčové firmy a organizace nutné pro fungování regionu mohly být v chodu.

„Očekává se zvýšený nárůst nových onemocnění, ale je potřeba to všechno brát rozumně. Odhadované predikce ve zdravotnictví až tak katastrofické nejsou. Doufám, že predikce jsou přesné a žádné katastrofické scénáře nás nečekají,“ řekl hejtman.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte