Hejtmanka ocenila šest lidí za záchranu života. Cenu převzali hasiči, policisté i zdravotníci

16.9.2021
Andrea Jančová

„Život každého z nás se může úplně otočit během jedné jediné vteřiny. Často se tak navíc stane ve chvílích, kdy si to nejméně připouštíme a necítíme žádné obavy, anebo strach. Takové události přicházejí často bez varování. Ve stejné chvíli, v té stejné vteřině a při té stejné události se často odehrává i jiný příběh. Příběh odvahy, rozhodnosti a statečnosti. Příběh těch, kteří dokázali v situacích, které pro jedny znamenaly ohrožení na životě, svojí odvahou a rozhodností jejich životy, bez sebemenšího zaváhání, zachránit. Ze srdce těmto lidem za jejich odvahu a statečnost děkuji,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová (ODS).

Manželé Bouzkovi vytáhli topící se ženu z Boleveckého rybníka, začali s resuscitací a zavolali záchranku. Manžel zachráněné ženy po zachráncích dlouho pátral, pomohl mu je najít až starosta centrálního obvodu Plzeň 3 David Procházka. Jan Zita poskytl masáž srdce při náhlém srdečním kolapsu souseda a s manželkou zavolal první pomoc. Stejně zachránil život i Pavel Sirový. Petra Fairová, Jiří Šelmát byli svědky nehody, poskytli první pomoc řidiči, který měl srdeční kolaps a narazil do domu. Řidiče vyprostili z auta, poskytli mu masáž srdce, umělé dýchání a zavolali záchranku.

Ocenění převzali z rukou hejtmanky pamětní medaili speciálně vyrobenou pro tuto příležitost, pamětní list a šek na 10 000 korun.

Hejtmanka Ilona Mauritzová a její náměstkové také poděkovali zástupcům záchranářů, kteří zasahovali u vlakového neštěstí u Milavče a také v oblastech zasažených tornádem na Moravě.

Zdroj: vz/TZ PKNepřehlédněte