• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Historické dvouměstí nad Labem bez jednoho ze dvou poštovních úřadů? Starosta tento krok nemůže pochopit

  7.5.2023
  Martin Solar

  Na naši žádost k vyjádření na současné rušení poboček České pošty nám Robert Pecha, starosta města Brandýsa nad Labem-Stará Boleslav řekl toto: „Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav je souměstí, které vzniklo v roce 1960 spojením dvou měst Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi. Tato historická města byla vždy obsluhována poštovním úřadem. Ve městě tak byly dvě pobočky České pošty, jedna v Brandýse a druhá v Boleslavi.

  V pátek 31. března 2023 jsem byl, stejně jako další starostové, informován, že dojde ke zrušení pobočky pošty v našem městě, a to právě té bezbariérové s možností bezproblémového parkování, ve Staré Boleslavi.

  Informace o zrušení této pobočky vzbudila velkou vlnu nevole, kdy občané poukazují jak na historický důvod existence pošty, na geografické rozdělení města řekou Labe a jedinou cestou na poštu, ale celkem pochopitelně argumentují i významným zhoršením dostupnosti poštovních služeb ve městě. Denně  mám  několik emailů a telefonátů od občanů, kteří se na mě obracejí s žádostí o zachování obou poboček.

  Přes všechny pochopitelné důvody ke zrušení staroboleslavské pobočky, kterou má Česká pošta v nájmu a jistě stojí nemalé peníze její provoz, vůbec nerozumím sdělení, že Česká pošta neumožní vznik franšízy Pošta Partner,  o kterou by mělo naše město zájem. Tato služba by nezatěžovala Českou poštu náklady na udržení pobočky a zároveň by zajistila dostupnost poštovních služeb v geograficky složitém prostředí našeho města. Musím říct, že takové rozhodnutí mě, ani obyvatele města, nenechává chladným a bez řádného odůvodnění odmítám obyvatelům města vysvětlovat kroky vlády a vedení města! Doslova to považuji zá záměrné omezování poštovních služeb a za nepřátelské chování k městům jako takovým.“

  Zdroj: Bohuslav Hatina


  Témata:

  Nepřehlédněte