Historické slavnosti ve Zruči n/S představí i repliky korunovačních klenotů

29.6.2022
Vítězslav Hospes

V sobotu 6. srpna 2022 odstartuje v 10.00 na náměstí MUDr. Svobody již XXII. ročník Historických slavností pro děti i dospělé ve Zruči n/S. Historický průvod městem zamíří k zámeckému areálu, v němž se můžete těšit na na repliky korunovačních klenotů, hudbu z dob krále Karla IV., sokolníky, výstavu středověkých zbraní, šermířská vystoupení, divadlo, kejklíře, dobové tance. taneční vystoupení. Pohodu hostů jistě ještě vylepší stylové stánky, plné laskomin. Den s možností prohlídek zámeckých expozic bude pokračovat podvečerním koncertem skupiny DĚTI RÁJE, kde na závěr zazní hity z populárního muzikálu. Celodenní program končí kolem dvacáté hodiny.

Historické slavnosti ve Zruči n/S již mají mezi kulturními akcemi ve Středočeském kraji nezastupitelné místo, kraj nás opět podpořil grantem,“ srdečně zve návštěvníky vedoucí odboru kultury MěÚ ve Zruči Mgr. Martina Fialová.

A co vy na to? Nestojí právě tahle tradiční, roky prověřená akce, konaná navíc v srdci překrásného Posázaví, za to, abyste si její datum poznamenali do kalendáře už dnes?


Témata:

Nepřehlédněte