Hlavní tah na Německo u Klatov už je znovu průjezdný

30.6.2022
Andrea Jančová

Řidiči jedoucí do Německa trasou přes Klatovy si konečně oddychnou. Plzeňské Ředitelství silnic a dálnic dnes otevírá průtah Štěpánovicemi, na hlavním tahu I/27 z Plzně do Německa. Ve směru na Plzeň tak už řidiči nebudou muset využívat značené objízdné trasy přes Točník a Vícenice a silnice bude opět průjezdná bez omezení oběma směry.

Jde o investici téměř za 31 milionů korun. Vjezdovou rychlost do obce nově regulují středové ostrůvky, které mají při průjezdu zvýšit bezpečnost. „Obnovilo se asfaltového souvrství vozovky v obci, sjednotilo šířkové uspořádání mezi obrubníky, úpravou prošly autobusové zálivy a chodníky. Dále se upravil odvodňovací systém komunikace a dopravního značení,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek.  Stavba byla zahájená loni 20. září, do konce roku dělníci položili novou kanalizaci a vodovod v chodníku mimo silnici.

Stavbu postihl nedostatek stavebního materiálu, konkrétně kamenných obrubníků, ale konečný termín se podařilo splnit. Klatovy, pod které Štěpánovice patří, počítaly s tím, že bude stavba hotová už loni. Kvůli nedostatku žulových obrub se práce přerušily od 1. listopadu do konce letošního března, poté pokračovaly od 1. dubna.

Ve stejný den zahájili stavbaři opravu Domažlické ulice v Klatovech, kterou také prodloužil nedostatek obrubníků. Bude hotová do konce července a přijde na 46 milionů korun. Jde o kilometrový úsek frekventované silnice první třídy 22 ze Strakonic přes Klatovy do Domažlic. Teď pokračuje druhá uzavírka obou směrů včetně křižovatky U Klatovského dvora, která potrvá do 15. července, provoz je veden po objízdné trase. Na silnici I/22 dělníci vymění asfalt. „Křižovatka s ulicí Podhůrecká se změní na světelnou, starou lávku pro pěší nahradí nová a opraví se chodníky a inženýrské sítě,“ dodal Koloušek.

Zdroj :ČTKNepřehlédněte