• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hledá se vesnice roku 2024

  31.3.2024
  Simona Knotková

  Za účelem motivace, inspirace a sdílení úspěšné praxe se 20. března 2024 konal seminář pro zástupce obcí, kteří mají zájem zúčastnit se soutěže Vesnice roku a ucházet se o jedno z ocenění – Oranžová, Zelená, Modrá, Fialová, Bílá nebo Zlatá stuha.

  Seminář se uskutečnil v obci Nová Ves u Nového Města na Moravě, která loni získala titul Vesnice Kraje Vysočina roku 2023. Cílem setkání bylo předat účastníkům nejen základní informace o soutěži, ale také sdílet zkušenosti vítězných obcí a především inspirovat nováčky, čím mohou členy hodnotitelské komise zaujmout.

  Povzbudit zástupce obcí k účasti v tomto prestižním klání přijela i náměstkyně hejtmana, Hana Hajnová: „Jsem velmi hrdá na to, že v posledních dvou ročnících soutěže byly malé obce z Vysočiny úspěšné i na celostátní úrovni a Cenu veřejnosti získala jak obec Třeštice, tak i Nová Ves u Nového Města na Moravě. Proto věřím, že máme na co navázat. Pokud dokážete sebrat odvahu a do soutěže se přihlásíte, nebudete litovat,“ povzbudila obce na Vysočině.

  Stejná slova zazněla z úst zkušených starostů, kteří během svých prezentací uváděli mnoho důvodů, proč je dobré se do soutěže přihlásit. Starostka z Nové Vsi u Nového Města na Moravě, Helena Tučková, uvedla: „Z účasti v soutěži měli prospěch všichni. Zjistili jsme, že máme v obci mnoho šikovných lidí, kteří umí spoustu zajímavých věcí a kteří spolu dokáží skvěle spolupracovat. Aktivní byli zejména mladí, kteří tak posílili svou vazbu k místu, kde žijí.“ A na její slova navázal i starosta oceněné obce Tučín z Olomouckého kraje, Jiří Řezníček: „Tato soutěž nezná poražených. Nemyslete jen na možnost zisku finančních prostředků, dostanete mnohem více – nové zkušenosti, kontakty, zážitky, prestiž a především stmelíte lidi v obci. Pro komisi není třeba připravovat show s velkým počtem účastníků, stačí jen ukázat, že se vám společně v obci dobře žije.“

  Přihlášky do 28. ročníku soutěže Vesnice roku mohou zájemci z řad obcí podávat od 6. 3. až do 26. 4. 2024 prostřednictvím webových stránek vesniceroku.cz, kde naleznou veškeré informace k soutěži. V letošním roce se podávají přihlášky online, přímo prostřednictvím tohoto webu.

  Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina  Nepřehlédněte