Hledají se dobové materiály o vesnicích Větřkovice a Drnholec nad Lubinou

26.5.2022
Redakce

Město Kopřivnice na Novojičínsku shání dobové materiály, které dokumentují historii vesnic Větřkovice a Drnholec nad Lubinou. Jejich sloučením v roce 1959 vznikla obec Lubina, která je dnes kopřivnickou městskou částí. Letos uplyne 720 let od první písemné zmínky o vsi Větřkovice a město to chce oslavit mimo jiné výstavou historických dokumentů.

Oslavy město plánuje na 25. června. „Součástí připravovaného kulturního programu bude výstava dobových i současných fotografií, kronik, historických předmětů, dopisů, pohlednic, historických map, domovských listů, školních vysvědčení a podobných předmětů či listin historického charakteru, se vztahem k Větřkovicím i Drnholci,“ uvedla mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Kopřivnický místostarosta Dušan Krompolc požádal obyvatele města i spolky, kteří podobné historické materiály vlastní, aby je městu půjčili. „Pracovníci lubinské školy je použijí pro vytvoření výstavy a poté budou v pořádku vráceny zpět do rukou jejich majitelů,“ uvedl Krompolc, který je garantem za místní část Lubinu. Předměty, které chtějí na výstavu půjčit, mohou lidé nosit do základní školy v Lubině od 1. do 23. června každý všední den v době od 06:00 do 16:00.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte