Hlinsko otevřelo novou víceúčelovou halu. Poslouží školákům i sportovním klubům

29.11.2021
Redakce

Desetitisícové Hlinsko na Chrudimsku v sobotu otevřelo víceúčelovou sportovní halu za 100 milionů korun. Stavbaři ji stavili od loňského léta v areálu Základní školy Resslova na místě staré školní tělocvičny a jednoho domu. Moderní kryté sportoviště ve městě dosud chybělo, stavbu haly město připravovalo od roku 2016.

Pořízením haly město podle starosty Miroslava Krčila vyřešilo dva letité problémy. „Potřebovali jsme zlepšit zázemí pro ZŠ Resslova a také vytvořit funkční a moderní prostředí pro pořádání sportovních akcí a důstojné prostředí pro sportovní oddíly,“ uvedl starosta v tiskové zprávě.

Vedle školáků budou halu využívat například futsalisté, florbalisté a další kluby, které dosud musely často dojíždět do jiných měst. Součástí komplexu haly jsou také nové centrální šatny pro základní školu, dvě nové třídy a další zázemí pro školu. Sportovní hala má dvě tribuny pro 260 sedících diváků, dalších 100 míst je ke stání. Hala svým vybavením podle radnice splňuje požadavky i pro pořádání sportovních soutěží vyšších úrovní.

Stavba haly byla podle Krčila součástí investic města do občanské vybavenosti, které v posledních sedmi letech dosáhly téměř půl miliardy korun. Zařadila se ke stavbám dopravního terminálu, koupacího biotopu nebo infrastruktury pro 80 rodinných domů.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte