Horní úsek lanovky na Sněžku je vlivem silného větru opět mimo provoz

22.5.2022
Redakce

Silný vítr dnes opět zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky na Růžovou horu zůstal v provozu. Mimo provoz byl horní úsek kvůli silnému větru i v sobotu. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Podle webu České poštovny dnes ráno dosahoval vítr na nejvyšší české hoře v nárazech rychlosti téměř 70 kilometrů v hodině. Největší sílu měl dnes vítr krátce po půlnoci, kdy vál rychlostí 93 kilometrů v hodině. Dnes ráno bylo na Sněžce zataženo a teplota se pohybovala pod plus dvěma stupni Celsia.

Když je horní úsek lanovky mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lanovka na Sněžku je dnes v provozu od 08:00 do 19:00.

Na hřebeny Krkonoš se lidé mohou také dostat například lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, která jezdí denně. O víkendech jsou v květnu a v červnu v provozu lanovky z Herlíkovic na Žalý, z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch a z Velké Úpy na Portášky.

V denním provozu je čtyřsedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Ve čtvrtek 26. května bude lanovka kvůli celodenní odstávce elektřiny mimo provoz.

zdroj: čtkNepřehlédněte