• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Hrdina se stal padouchem: bývalý policista chystal s kumpánem loupežné přepadení

  17.5.2024
  Doris Drienová

  Osmileté vězení ve věznici s ostrahou vyměřil v pátek plzeňský krajský soud bývalému policistovi cizinecké policie Antonínu Fejtlovi a jeho známému Davidu Czarkowskému za přípravu loupeže.

  Podle soudu připravovali loni přepadení domu v Karlových Varech, kde očekávali velkou finanční hotovost. Rozsudek není pravomocný. Oba obžalovaní podali odvolání. Státní zástupce se vzdal práva na odvolání u obou obžalovaných, řekla v pátek mluvčí soudu Jana Rubášová. Fejtla soud současně uznal vinným z výroby a jiného nakládání s látkami s hormonálním účinkem.

  Oba muži obvinění z přípravy loupeže před soudem popřeli. O rozhovoru zaznamenaném ve spise z odposlechu, kde o přepadení domu mluvili, označili jen za machrování. Za přípravu loupeže jim hrozilo až 15 let vězení, státní zástupce v obžalobě navrhoval osmiletý trest. Dvaatřicetiletý Fejtl v souladu s podanou obžalobou přiznal, že od roku 2020 do roku 2023 prodával a pro osobní potřebu přechovával velké množství látek s anabolickým účinkem.

  Fejtla a čtyřicetiletého Czarkowského státní zástupce viní z toho, že se loni domlouvali na loupežném přepadení rodinného domu v Karlových Varech. Nejprve v přesně nezjištěné době získali informace o zabezpečení, technickém stavu a umístění domu, částečné informace o jeho vlastnících a také o tom, že v domě je údajně nejméně 20 milionů korun. Aktivně se domlouvali na přepadení domu, místo si i společně obhlédli a rozhodli se, že počkají, až manžel spolumajitelky odjede a žena bude sama doma, řekl státní zástupce. Muži se podle něj také domlouvali, kudy se k domu dostanou, jak překonají plot a že ženu svážou do kozelce, a donutí ji tak říci, kde jsou peníze. Žalobce nepochyboval, že jejich záměr provést loupežné přepadení byl míněn zcela vážně. Soud s ním souhlasil.

  Obžalovaní připustili, že o domu hovořili. Czarkowski prý loni Fejtlovi řekl, že dům na jaře někdo vykradl, ale nedostal se do sejfu k penězům. Na to Fejtl řekl, že zná lidi, kteří by se do trezoru dostat dokázali. V teoretické rovině prý mluvili o přepadení. „Jen jsem se chvástal, protože on se taky chvástal. Jednalo se o machrování a fantazírování, on byl podobný, taky machroval,“ řekl u soudu Fejtl.

  K domu loni v září jeli. Bylo to podle nich ale proto, že byl po cestě k vyhlídce, kterou jel Fejtl ukázat kamarádovi, jenž uvažoval, že tam požádá přítelkyni o ruku. Fejtl také řekl, že kamarád chtěl, aby o domě zjistil nějaké informace a on v práci vytiskl listiny, vztahující se k nemovitosti, vše ale pustil z hlavy. O věci se pak prý bavili jen jednou a oba řekli, že „na to kašlou“.

  Czarkowski vypovídal skoro stejně. Informaci o vykradení domu se podle svých slov dozvěděl jako drb, řekl to i Fejtlovi. „Nemysleli jsme to tak. Že jsme vedli debatu o možné krádeži, to bylo machrování jeden před druhým. On se chtěl vytáhnout přede mnou, bylo to jen machrování a nadsazování, já to samé. Nebylo to vůbec tak myšlené,“ tvrdil u soudu Czarkowski.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte