• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Střelec ze Zlína je stále naživu. Muž na úřadě zastřelil bývalou přítelkyni

  29.7.2022
  Jan Štoll

  Muž (29) který v budově zlínského hejtmanství zastřelil bývalou přítelkyni (†30) je stále při životě. Mladá žena, která na úřadě pracovala, na místě zemřela. Útočník se následně neúspěšně pokusil o sebevraždu, skončil v nemocnici.

  Mluvčí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Dana Lipovská potvrdila, že muž který byl přijat v nemocnici  je v nezměněném stavu, tedy v ohrožení života s těžkým poraněním hlavy a mozku. Více podrobností ani prognózu přežití pachatele, nemohla mluvčí upřesnit.

  Police proto zatím muže nemohla vyslechnout. „Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu s ním nemohou být provedeny žádné úkony trestního řízení. V nemocnici podstoupil operaci a podle zdravotníků je v přímém ohrožení života,“ uvedla policie na twitteru.

  Obětí řádění muže byla jeho bývalá přítelkyně. Třicetiletá blondýnka měla být podle zjištění médií v danou chvíli v kanceláři sama, když muž vešel a výstřelem ji popravil. Pak obrátil zbraň proti sobě. „Při ztrátě něčeho, co si myslí, že mu patří, tak si myslí, že bez toho, co mu patřilo, nemůže žít, a pak, když nemůže žít on, tak proč by žil někdo jiný,“ řekl k možné motivaci a jednání pachatele psycholog Miroslav Krejčí.

  Muž ke střelbě 28. července použil zbraň registrovanou na jiného člověka. „Podezřelý muž není oprávněným držitelem zbraně, ke střelbě použil zbraň registrovanou na jinou osobu,“ dodává policie. Oznámení o střelbě na krajském úřadě přijali policisté krátce před půl desátou. „K události došlo ve 14. patře. Na místo ihned po oznámení dorazily veškeré dostupné síly a prostředky. Policisté budovu zprvu uzavřeli, kontrolovali vstupy a výstupy a následně jsme budovu prohledali,“ řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

  V daném patře jsou také kanceláře hejtmana, který nebyl v době události v úřadu osobně přítomen. Mladá žena měla být pracovnicí oddělení pro zvláštní úkoly. „Šlo o osobní problém dvou mladých lidí, netýkalo se to chodu úřadu. Byla to mladá dáma, která patřila k oporám týmu, je to tragická událost,“ řekl hejtman Radim Holiš (ANO).“ Někteří zaměstnanci byli v šoku. Vedení kraje se podle něj bude zabývat tím, zda je možné posílit ochranu úřadu. „U vchodu je cedulka, že se nesmí vcházet se zbraní, ale nikdo to nekontroluje. Nemáme rámy. Budeme řešit, zda zpřísnit opatření,“ uvedl hejtman.

  K takzvanému Baťovu mrakodrapu, kde má krajský úřad sídlo, vyjížděla také záchranná služba. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka potvrdil, že na místě byly dvě posádky.

  Sto/ČTK

     Nepřehlédněte