Ublížil stromu a dostal trest. Boj s vandaly ale pokračuje

29.9.2021
Jiří Bydžovský

Na přelomu července a srpna řešila městská policie ve Strakonicích  agresi vůči stromu u skateparku Na Křemelce. Viníka se podařilo usvědčit a dostal trest. Boj s vandaly ve městě pokračuje. Před pár dny neznámý pachatel poničil stromy u náhonu a podjezdu u Tržní ulice. Zničil mladý javor a dřevěné ochrany kolem několika stromů.

„V prvním případu na přelomu prázdninových měsíců se jednalo  o šokující bezcitné ničení stromu. Vandal se chtěl zřejmě pochlubit a tak se nechal kamarádem zveřejnit na sociální síti,“ popsala situaci mluvčí strakonických strážníků Jaroslava Krejčová.

Strážníci jeli najisto a brzy kápli i na skutečného ničitele. Už trestně odpovědný mladík nezapíral. Přiznal, že do stromu sekal řídítky od koloběžky, která se mu rozbila. Odbor životního prostředí, kam byl úřední záznam postoupen, se na tento případ velmi intenzivně zaměřil. „Nyní nám sdělil výsledek. Mladík od přestupkového orgánu dostal nejvyšší možnou pokutu, na kterou si prý musel, na pokyn maminky, vydělat sám na brigádách. Navíc musí za odborného dohledu, jak sdělil vedoucí odboru Jaroslav Brůžek, strom ošetřit,“ dodala Krejčová.

Strakonická městská policie zaznamenala před pár dny další , podobný ,vandalský čin.  „Tentokrát se kdosi  vyřádil na stromech u náhonu a podjezdu u Tržní ulice. Tady zlomil mladý javor a zdevastoval dřevěné ochrany kolem nových stromků. I o tomto je samozřejmě informován příslušný odbor“ popsala mluvčí. Pokud někdo zahlédl cokoliv, co by mohlo napomoci vyšetřování měl by kontaktovat strážníky a nebo se obrátit přímo na odbor životního prostředí.

Zdroj:vzNepřehlédněte