• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hvězdná Lucie Borhyová četla dětem v hostivické školce Fíček

  2.11.2017
  Redakce

  Hostivická školka Fíček zavedla od nového roku unikátní projekt, který má v dětech podporovat lásku ke knížkám a čtení. “Čtení pod hvězdou” přináší každý měsíc jednu zajímavou osobnost, která stráví ve Fíčku odpoledne a přečte dětem, jejich sourozencům i rodičům kousek ze své oblíbené dětské knížky.

  Volba padla na Hrubínův Špalíček veršů a pohádek

  Lucie Borhyová, hvězdná moderátorka televize Nova, si do Fíčka přinesla Hrubínův Špalíček veršů a pohádek. Zajímavé je, že vždy zároveň představí svou nejmilejší knížku i jeden zástupce školky. Po chvilce čtení básniček a vyprávění s Luckou odvážně předstoupila před děti čtyřletá Ellinka Kullová a povídala o Ledovém království, knížce, jejíž příběh vypráví i stejnojmenný animovaný film a kterou jí koupila maminka.

  FOTO: Čtení pod hvězdou – Hostivice

  Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (6)Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (7)Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (8)Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (9)Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (5)
  Další fotky
  Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (4)Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (2)Čtení pod hvězdou – Hostivice - Čtení pod hvězdou, Lucie Borhyová, Fíček, školka (1)

  Počítač ničí fantazii

  “Ve Fíčku chceme, aby si děti už od malička zamilovaly knížky. Je to jedna z věcí, která v dnešním rychlém světě počítačů bohužel mizí. Přitom je pro děti tak důležitá, protože jim mimo jiné i pomáhá rozvíjet fantazii a soustředění,” vysvětlila hlavní záměr nového projektu Jana Bícová, ředitelka mateřské školky Fíček.

  Čtení pod hvězdami

  V září v rámci projektu “Čtení pod Hvězdou” přijela do Hostivice Lucka Borhyová, v říjnu pak bude číst Marek Ždánský, bývalý ošetřovatel goril z pražské ZOO. Ve své knížce Gorilí táta popisuje mimo jiné i záchranu tehdy malé Moji, která spadla do vodního příkopu. „Tentokrát to bude výjimka, protože Marek bude předčítat ze své knížky. Dětem jsme už z ní ve Fíčku četly, takže se těší, že některé příhody uslyší přímo od hlavního hrdiny,“ dodává majitelka.

   

  “Každý měsíc u nás přivítáme po Lucce a Markovi někoho osobitého, výjimečného nebo inspirativního. O příštích návštěvách teď jednáme například s reportérem Honzou Tunou a nebo s hudebníkem Ondrou G. Brzobohatým. Děti i rodiče jsou z nového projektu nadšeni a já věřím, že se to na nich v tom nejlepším slova smyslu podepíše,” zdůrazňuje Žaneta Pilařová.

   

     Nepřehlédněte