Indiáni si poradili s úřadujícím mistrem. Hokejisté Plzně vyhráli první domácí zápas sezóny

13.9.2021
Andrea Jančová

Indiáni nastoupili do prvního zápasu sezóny před domácími fanoušky s jasným cílem. Napravit porážku z úvodního duelu proti Pardubicích, kterým podlehli 0:4.  To se jim také povedlo – v zápase byli střelecky aktivnější a berou 3 body, přestože po většinu zápasu drželi vždy pouze jednobrankový náskok.  Plzeň zvítězila 3:2 po třetinách 1:0, 1:1 a a 1:1.

První gól sezóny vstřelila čerstvá lotyšská posila týmu Martins Dzierkals, ve druhé třetině se trefil Kantner a vítěznou branku zaznamenal v 52. minutě Čerešňák.

„Na zápas budu mít jen ty nejlepší vzpomínky, protože je vždy těžké dát v novém angažmá první gól a mně se to povedlo hned při své premiéře na domácí půdě. Navíc poprvé se mi stalo, že diváci po vstřelené brance vyvolávali mé jméno, na to nikdy nezapomenu,“ řekl po utkání Martins Dzierkals.

Křídlo plzeňské první formace má zatím z Plzně jen ty nejlepší pocity. „V Plzni jsem zatím ještě nestrávil tolik času, leč už se cítím být plnohodnotným členem v kabině. Je tu spoustu mladých a pozitivně naladěných kluků. Přišel jsem klubu pomoci a věřím, že si důvěru trenérů získám i pro další zápasy. Budu hrát tak, abych předváděl co nejlepší výkony a týmu se dařilo.“

Extraliga nabírá tempo, další utkání sehrají plzeňští hokejisté v úterý v Olomouci a hned ve čtvrtek v LOGSPEED CZ Aréně Plzeň přivítá Mladou Boleslav.

Zdroj: HC Škoda PlzeňNepřehlédněte