• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Infocentrum v Mariánských Lázních bude větší a dostupnější

  9.8.2022
  Roman Kořinek

  Podstatnou změnou projdou prostory, do kterých se v budoucnu nastěhuje Turistické informační centrum v Mariánských Lázních. To by se mělo na přelomu jara a léta příštího roku vrátit na původní místo, do historického domu Chopin na Hlavní ulici. Podle ředitelky infocentra Barbory Tintěrové, se návštěvníci mohou těšit na modernizovanou prodejnu s kanceláří pro pracovníky infocentra.

  „To bude umístěno v přízemí hlavní části budovy. V prvním patře se bude nacházet galerie se salonkem. Salonek bude sloužit i potřebám úřadu, například pro důležitá jednání, VIP návštěvy a podobně. Zachována zůstane Hudební síň i Památník F. Chopina. Hudební síň by měla nově sloužit nejen ke koncertům, ale například i k pořádání svateb či jiných společenských aktivit. V podkroví vznikne další výstavní prostor,“ popisuje ředitelka infocentra.

  Celý nově vznikající prostor bude provozovat Lokální destinační agentura KIS Mariánské Lázně. Její jednatelka Alena Havrdová tvrdí, že rekonstrukcí objektu bude podstatně navýšena dostupnost celého objektu pro návštěvníky. Podle plánu se bude navíc v přízemí zadního traktu nacházet velké komunitní centrum, jež budou moci využívat i spolky, které v Mariánských Lázních fungují a organizují různé akce. Bude zde možné pořádat workshopy, prezentace, semináře, pracovní schůzky, ale sloužit bude i pro společenská setkání.

  „V prvním patře tohoto traktu bude mít depozitář Chopinova společnost. Zřízena zde bude lázeňská „Knihobudka“, což je v Mariánských Lázních velmi žádoucí. Pokud se totiž nebude chtít lázeňskému hostu v případě nepříznivého počasí sedět na pokoji, může navštívit tuto „Knihobudku“, přečíst si zajímavou knihu a třeba i poslouchat pěknou hudbu. Hned vedle „Knihobudky“ bude zřízena takzvaná Lázeňská fonotéka,“ vysvětluje Alena Havrdová.

  Vzhledem k tomu, že si do Mariánských Lázní stále častěji nacházejí cestu rodiny s dětmi, vznikne ve druhém patře multifunkční centrum pro děti. Součástí bude herna, prostor pro pohádková představení nebo pro dětské workshopy. „Rekonstrukce zasáhla i Malou scénu, tedy protější trakt budovy. Sál s kapacitou 60 – 80 míst byl zachován, ale změní se jeho dispozice. Vznikne zázemí pro návštěvníky i účinkující,“ dodala ředitelka destinační agentury.

  Zdroj: vz/kis ml  Nepřehlédněte