Informační stánek u Kamenného mostu dostal jméno Anička

12.8.2022
Jiří Bydžovský

Turistům, kteří zamíří k sochám z písku na náplavku u Kamenného mostu v Písku, je nově k dispozici samoobslužný stánek s mapami a propagačními materiály města. Stánek byl nainstalován na svátek sv. Anny 26. července, prošel zkušebním provozem, a nyní byl  pokřtěn. Nese jméno Anička.

„V letní sezóně v roce 2020 jsme provoz informačního stánku u pískových soch vyzkoušeli. Ukázalo se, že se jedná o smysluplnou a vyhledávanou službu. Proto jsme nechali zhotovit architektonickou studii na originální stánek na toto místo. Projekt z dílny ateliéru Racek Písek představuje skládací loďku a byl navržen robustně z nerezu. Na žádost památkové péče má stánek matný povrch imitující kovářskou čerň,“ řekla Edita Kučerová z odboru školství a kultury.

Stánek funguje jako samoobslužný a materiály jsou denně doplňovány. V období vysoké turistické návštěvnosti pak může být s obsluhou. Turisté zde najdou kromě map a různých turistických materiálů také informace o provozní době turistických cílů ve městě či WC a také přehled akcí, které se ve městě konají. „Počítá se s tím, že stánek bude ke Kamennému mostu umístěn vždy na letní turistickou sezónu, zhruba od května do září,“ uvedla mluvčí města Petra Měšťanová.

Stánek je v horkých dnech krytý slunečníkem. Na jeho povrchu jsou umístěny přihrádky, které tiskoviny chrání před deštěm. V trupu stánku jsou uzamykatelné prostory sloužící jako příruční sklad propagačních tiskovin.

Zdroj:vzNepřehlédněte