Jágr má před sebou baráž, ale už koná i pro budoucnost. Pobočníkem pro mládež jmenuje Plekance

12.4.2022
Táňa Pikartová

Pro Tomáše Plekance, hokejového internacionála, někdejšího trojnásobného medailistu seniorských světových šampionátů (2006, 2011, 2012), s tisícovkou odehraných zápasů v zámořské NHL a stále velmi platného hráče Rytířů to bude mimořádný dárek k říjnovým 40. narozeninám.

Jak před veledůležitými zápasy Rytířů i jeho osobně v baráži o extraligu dospělých oznámil šéf klubu Jaromír Jágr: „Plekanec by měl od příští sezóny převzít vedení kladenské hokejové mládeže. A pokud možno, dál hrát v extraligové sestavě.“

Plekanec opakovaně prokazuje, že je kladenským srdcařem. Stejně jako jeho šéf i kamarád Jágr. Není jim jedno, že zrovna letos utrpěl mládežnický kladenský hokej na srdci šrám, když jeho junioři spadli z juniorské extraligy.

Už 17. dubna rozehrají Rytíři baráž o extraligu mužů. Víkend nedořešil proti komu, ale napověděl. Kladno nastoupí proti za a Dukle Jihlava, která ďábelským nástupem vyhrála v pátém utkání ve vsetínském kotli 6:3 a tak vede v sérii s Valachy na zápasy 3:2. Anebo za b proti ROBE Vsetín, pokud si Valaši loknou své zázračné vody a zrodí se další senzace, otočí se dosavadní vývoj.

Jágr si je vědom: „Uspět teď v baráži o extraligu, to je náš nejdůležitější úkol!“ A s Tomášem Plekancem plánují od příští sezóny restart i s kladenskou mládeží. Čerstvě padesátník i mladým nadějím, které přišly i na letošní hokejové nábory, zdůrazňuje vlastní poznání: „Osmdesát procent hráče tvoří tvrdá práce, dvacet procent talent.“ Nestačí si na Jágra jen hrát, ale také v trénincích a zápasech, v životě pro to už od dítěte pořádně máknout.

Pro Plekance tedy od podzimu nastane velmi zajímavá příležitost a pro Jágra je jeho souhlas povzbuzením a uklidněním. „Nemohu být přece pořád na zimním stadiónu. Ale potřebujeme, abychom v celém klubu táhli za jeden provaz.“

Kde jinde by mělo know how hokejových internacionálů Jágra i Plekance přinášet nejlepší efekt, než na Kladně. Jen stát na střídačce u mládeže už prostě nestačí.

„U trenérů mládeže musíme začít,“ říká Jágr. A při tréninku kladenské Školy hokejových talentů teď nazul brusle, zatrénoval si i s malými dětmi. A tak i proto si je jist, když mluví o hokejové mládeži, že ví, o čem je řeč.

 Nepřehlédněte