Jágr se na turnaji v Bolzanu dočkal vřelého přivítání! Jeho Kladno však skončilo poslední

2.9.2019
Matěj Karger

Nová extraligová sezona se kvapem blíž a týmy finišují svou letní přípravu. Kladenští Rytíři se ještě před závěrečnou generálkou s Ústí nad Labem zúčastnili vícedenního mezinárodního turnaje v Itálii. Celou akci organizovalo Bolzano, které hraje v mezinárodní soutěži EBEL a má družstvo složené převážně z italských a kanadských hráčů. Na ledě se pak dále představil německý Norimberk a norský Stavanger.

Pořadatel kromě samotných utkání připravil i doprovodný program včetně fanzóny i autogramiády hvězdného Jaromíra Jágra. Toho místní fanoušci přivítali s obzvlášť velkým nadšením, jelikož za Bolzano Foxes nastupoval při výluce v sezoně 1994/95 a vyhrál s nimi i Turnaj šesti národů.

V prvním utkání se utkali Rytíři, poprvé v nových sadách dresů, právě s domácími Foxes. Úvod utkání se povedl kladenským hráčům mnohem lépe. Vyjma jednoho oslabení byly na ledě v první třetině lepším týmem a za svou aktivitu se jim dostalo odměny v podobě gólu Machače.

S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Ve druhém dějství se ovšem Foxes dostali více do utkání, a hlavně zlepšili produktivitu. Do posledního třetiny ale šli Rytíři s nadějným stavem 2:2. Ta se jim však absolutně nepovedla. Dostali během ní pět branek, a nadějně rozehraný duel tak skončil debaklem připomínajícím kruté porážky z předchozích přípravných utkání. Jelikož se v turnaji hrály dvě semifinále, Rytíři za dva dny hráli zápas o třetí místo.

V něm jim byli soupeři hokejisté z Norimberku. Zápas měl poměrně podobný průběh jako první duel kladenských hokejistů na turnaji. Po první třetině vedli 1:0 a na konci druhé třetiny byl stav nerozhodný 2:2. Narozdíl od semifinále ale zvládli mnohem lépe poslední dějství, po kterém po vyrovnané hře svítilo na kostce skóre 3:3. Za Rytíře se trefil Strnad, Austin a O´Donnell.

Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, kde však byli úspěšnější hráči Norimberku, a tým legendárního Jaromíra Jágra tak skončil na posledním místě. Ještě se sluší dodat, že celý turnaj nakonec ovládl domácí celek.

Messi v Edenu! Slavia dostala zajímavý los. V Lize mistrů si už ale asi nezahraje Alex Král

 Nepřehlédněte