• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Jak vybrat vchodové dveře do domu

  21.2.2022
  Jiří Junek

  Vybrat vchodové dveře do domu nemusí být tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nejde totiž jen o to, aby reprezentovaly, zapadly do exteriéru i interiéru a tak nějak se vám celkově líbily. Měly by především plnit svou funkci a chránit dům před nezvanými návštěvníky, hlukem a chladem z ulice. Proto nekupujte jen tak nějaké dveře, ale vybírejte vždy vchodové bezpečnostní dveře do domu. Poradíme, jak na to.

  Bezpečí vchodových dveří do domu

  Říkáte si, že by se vám líbily bílé vchodové dveře do domu? Vzhled je sice důležitý, ale nejprve se podívejte, co se skrývá uvnitř dveří.

  Základem každých pořádných vchodových dveří do rodinného domu by měla být kvalitní rámová konstrukce, která je v ideálním případě ještě vyztužená kalenou ocelí. Díky ní dokáží vchodové dveře do domu odolat snaze o překonání pomocí síly i pokusu o jejich vysazení. S klasickými nástroji, jako je šroubovák, páčidlo nebo vrtačka, nemají zloději žádnou šanci.

  To, jak moc odolné dveře jsou, určuje bezpečnostní třída. Pokud nevlastníte sbírku umění za miliony, je pro vás ideální volbou třída 3. Bez problémů odolá snaze o vysazení, vyvrtání zámku i páčení. Vždy ale myslete i na to, že je dobré zabezpečit také okna nebo třeba dveře od garáže, ať je ochrana opravdu komplexní.

  Pozor na rozměry

  Při výběru vchodových dveří do rodinných domů si pohlídejte, abyste koupili správný rozměr. Standardní dveře se vyrábějí v rozměrech 80 a 90 centimetrů.

  Zatímco v bytových domech nejčastěji narazíte na devadesátky, u vchodových dveří do domu 80 cm často stačí. Můžete se ale setkat i s jinými rozměry, proto je dobré přeměřit šířku svých stávajících dveří. Pokud zjistíte, že měří např. 82 centimetrů, nemějte obavy – přesné rozměry se mohou lišit.

  Zvolte správnou stranu

  Přivést si domů nové vchodové dveře a zjistit, že nesedí na panty, určitě není něco, co by vám udělalo radost. Proto si včas ujasněte, zda potřebujete levé, nebo pravé dveře.

  Jak to zjistíte? Je to snadné. Postavte se ke dveřím tak, abyste je klikou otevírali směrem k sobě a podívejte se, kde máte panty. Pokud jsou po vaší pravé ruce, pak jsou i dveře pravé. Naopak, jestliže jsou o vaší levé ruce, pak potřebujete dveře levé.

  Najděte si spolehlivého dodavatele

  Najít vchodové dveře do domu za výhodnou cenu je sice fajn, ale dejte si pozor, ať se nenecháte napálit. Před objednáním si vždy prověřte, zda má dodavatel, který dveře nabízí, opravdu zboží skladem. Podívejte se taky, kde má nejbližší pobočku. Tam, kde nejsou pobočky, není ani možnost dveře případně reklamovat.

  Našli jste? Skvěle. Prohlédněte si recenze od zákazníků a pokud budou dlouhodobě pozitivní, klidně si pořiďte své nové vchodové dveře do domu zlatý dub nebo jakýkoliv jiný dekor. Teď už budete mít jistotu, že budou nejen skvěle vypadat, ale hlavně dobře a dlouho sloužit.


  Témata:

  Nepřehlédněte