• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Jakub Otruba vítězstvím v Silesian Classic ozdobil výsledky cyklistů ATT Investments

  16.5.2024
  Redakce

  Cyklisté týmu ATT Investments startovali v uplynulém týdnu jednak v Lucembursku na Fléche du Sud, dále v Polsku na Silesian Classic a navíc Márton Dina v reprezentačním dresu Maďarska na Tour de Hongrie. V Polsku vyhrál Jakub Otruba a Márton Dina se stal nejlepším domácím závodníkem, když v nabité konkurenci obsadil 13. místo.

  V Polsku Jakub Otruba jel velmi aktivně a díky tomu byl součástí rozhodujícího úniku, v němž ale musel čelit početní převaze domácích. Dokázal však využít jejich zaváhání a přijet sólově do cíle na první pozici. Trenér Michal Bednář k tomu poznamenal: „Super výsledek. Pro nás cenné vítězství. Hlavně jsme rádi, že Kuba jde po zranění z úvodu sezóny před důležitými etapovými závody Okolo Řecka a Okolo Norska, na které cílí, do formy a všichni doufáme, že ji zhodnotí právě tam.“

  Na Tour de Hongrie, závodu druhé nejvyšší kategorie UCI, se na startu sešlo po osmi týmech z World a Pro úrovně včetně top jezdců světového pelotonu. V reprezentačním maďarském dresu nastoupil jako lídr týmu Márton Dina. Především díky umístěním v etapách s dojezdem na dlouhý kopec nakonec obsadil 13. místo a získal bílý dres coby nejlepší maďarský závodník.

  Při 73. ročníku Fléche du Sud se sešla na kontinentální úroveň nadstandardní konkurence. ATT Investments sem nepřijel v nejsilnější sestavě, protože ho čekají v druhé polovině května dva významné etapové závody okolo Řecka a okolo Norska. Nejcennější umístění zaznamenal Filip Řeha, když mu ke konečnému 15. místu pomohla především velmi dobře zvládnutá časovka, v níž obsadil velmi dobré 8. místo.

  Tým se nyní soustředí na dva jmenované etapové závody z UCI kategorie 1 a Pro. První odstartoval 15. května, druhý začíná 23. května. Aktuální výkonnost potencionálních lídrů Jakuba Otruby a Mártona Diny je v tomto ohledu příslibem zajímavých výsledků.  Nepřehlédněte