Jedna vstupenka vás dostane na devět různých míst Kolína

8.6.2022
Redakce

Kolín zavedl od června jednotnou vstupenku do devíti nejvýznamnějších památek ve městě. Lidé mohou letos poprvé za zvýhodněnou cenu navštívit objekty na Bartolomějském návrší, Regionální muzeum, synagogu, rozhlednu Vodárna a od soboty také rozhlednu Práchovna. Vstupenka platí jeden měsíc od zakoupení.

Společná vstupenka má podle Malé zvýšit zájem lidí o návštěvu kolínských památek, díky měsíční platnosti budou mít na prohlídky dostatek času. Na Bartolomějském návrší slouží kromě chrámu sv. Bartoloměje k návštěvě kostnice, zvonice a staré farní školy. Zahrnuty jsou i objekty Regionálního muzea v Kolíně, které má hlavní budovu ve Veigertovském domě na Karlově náměstí a další v Červinkovském domě v Brandlově ulici. Společné vstupy platí rovněž pro Dvořákovo muzeum pravěku, synagogu a rozhledny Vodárna a Práchovna.

Rozhledna Vodárna z roku 1930 je 45 metrů vysoká, do roku 1977 sloužila jako zásobárna vody. Město ji od soukromého majitele odkoupilo v roce 2005 a od roku 2015 ji zpřístupnilo turistům. Gotická rozhledna Práchovna u Labe původně sloužila jako strážní věž. Lidem se poprvé otevřela v roce 2016, od loňského roku mohou k vyhlídce využít také dalekohled. Práchovna bude otevřena o víkendech od soboty do 18. září.

Ceny jsou ve výši 350 korun za základní, 200 korun za snížené a 950 korun za rodinné vstupné.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte