Jednadvacetiletý mladík ze Sokolovska může strávit až deset let za mřížemi

6.8.2022
Roman Kořinek

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání teprve jednadvacetiletého místního mladíka, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy poskytoval obviněný od září roku 2020 do července letošního roku své přítelkyni drogu pervitin.

„Během té doby jí drogu poskytoval bezplatně a to téměř ve dvou desítkách případů. Následně se oba rozešli a obviněný mladík jí začal drogu prodávat. Na konci července 2022 však došlo ke sporu, kdy před dívku mladík fyzicky napadl několika údery,“ vysvětluje policejní mluvčí.

K incidentu došlo před panelovým domem v Sokolově a po útoku mladík dívce vulgárně nadávat. Žena si ze strachu z dalšího fyzického napadení sedla na zem a muž jí po chvíli několikrát kopl do oblasti hlavy, kterou si kryla rukama.

„Do stejného místa jí následně udeřil i pěstí. Po tomto útoku zůstala žena ležet na zemi a mladík se k ní nahnul a z kabelky jí odcizil mobilní telefon. Na místo napadení ale v tuto dobu již běžel třiapadesátiletý muž, který na mladíka z dálky křičel, aby svého jednání zanechal,“ pokračuje dále Jakub Kopřiva s tím, že obvinění muž následně z místa činu utekl.

Daleko se ale nedostal, neboť ho o několik ulic dále zadržela policejní hlídka. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby, kde si počká na rozhodnutí soudu. Ten ho může poslat až na deset let za mříže.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte