Jezdíte po Plzni na kole? Přijďte říci, co se vám líbí a co vás štve!

23.5.2022
Andrea Jančová

„Využíváte v Plzni kolo jako dopravní prostředek? A jak se vám jezdí? Máte návrhy ke zlepšení? Co by se muselo stát, abyste začali jezdit do práce na kole ? I o tom se bude diskutovat v úterý 24. května od 17 hodin v Moving Station.

Tak zvou na úterní setkání do Koperníkovy 56 organizátoři. Pořádá ho město Plzeň společně s Centrem pro komunitní práci západní Čechy.

„Výstupy z diskuze využijeme pro připravovaný Generel cyklodopravy města Plzně. Zpracovatelem dokumentu je Úsek veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně. Vždy jsem chtěl, aby k vzniku tak zásadních dokumentů v oblasti dopravy byla přizvána veřejnost, proto vítám, že jsme se s Centrem pro komunitní práci západní Čechy domluvili na spolupráci a mohli jsme generel veřejné dopravy a nyní cyklogenerel projednat se zástupci dotčených institucí, a především s veřejností. Budeme se zabývat každým podnětem, který se k nám dostane,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Setkání s veřejností na téma cyklodopravy navazuje na dubnové setkání Veřejná doprava. Tomu předcházely workshopy se studenty základních a středních škol. Vstup na diskuzi je zdarma, není nutné se dopředu registrovat.

Zdroj :vz, Magistrát města PlzněNepřehlédněte