Jídlo deseti staletí aneb Vánoce na talíři. Výstava v berounském Muzeu Českého krasu

25.11.2021
Táňa Pikartová

Expozice popisuje stravovací zvyklosti našich předků, jejich proměny a zajímavosti od raného středověku do současnosti.

Výstava nejprve přibližuje způsob, jak naši předci chovali domácí zvířata, jaký byl vývoj zpracování a uchování potravin od zavařování a konzervace až po sušení a na závěr se návštěvníci výstavy dozvědí jak se konzumovaly vánoční pokrmy a také jsou k dispozici vánoční recepty.

„Koncepce výstavy je netradiční, nenajdete zde žádné klasické textové panely. Dějiny každodennosti v oblasti stravování jsou prezentovány prostřednictvím obrazů a mnoha sbírkových předmětů. Součástí výstavy je řada hracích, interaktivních a testovacích prvků a úkolů, které si užijí především děti,“ zmiňuje Lenka Stelšovská, produkční Muzea Českého krasu.

Osobně si návštěvníci výstavy vyzkouší například pletení vánočky, výrobu strouhanky na ručním mlýnku, vážení pomocí závaží na mechanické váze, poznávání koření po hmatu a po vůni či sestavování známého obrazu císaře Rudolfa II. ze zemědělských plodin.

Výstava uvádí i fakta o tom, jakou zvěř lovil kníže sv. Václav, kdy u nás vznikla první vegetariánská restaurace, také připomíná jak vzniklo slovo zahrádka nebo proč se bramborový salát jako vánoční pokrm rozšířil až v 19. století.

Výstava vznikla ve spolupráci s Oblastním muzeem-Praha východ se sídlem v Brandýse nad Labem a s Muzeem Říčany. Vernisáž, která byla původně plánovaná na 25. listopadu 2021, se z kvůli epidemické situaci neuskutečnila. Výstava potrvá do 10. února 2022. Součástí výstavy je také doprovodný tvořivý program pro školy (výroba vánočního svícnu z jedlých součástek).

 

 


Témata:

Nepřehlédněte