• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Jihlavští policisté byli úspěšní

  8.2.2023
  Ladislav Vlasák

  Policisté z jihlavského územního odboru služby kriminální policie narušili distributorské kanály drog ve městě. Svoje sledování zakončili zadržením podezřelých. Při jednom zákroku dopadli kriminalisté hned čtyři distributory drog.

  Kriminalistům se na základě jejich operativní činnosti podařilo objasnit trestnou činnost skupiny. Zásah proběhl v úterý 24. ledna a zadrženy při něm byly čtyři osoby. Dva muže a dvě ženy zadrželi policisté ze speciální jednotky v jednom z jihlavských bytů. Jsou důvodně podezřelí ze spáchání drogové trestné činnosti a všichni putovali do policejních cel. „V bytě jsme provedli domovní prohlídku,“ uvedl Jan Janura, komisař oddělení obecné kriminality s tím, že kriminalisté zajistili krystalickou látku a dále marihuanu. Zajištěný materiál bude podroben expertíze na odborném policejním pracovišti.

  Kriminalisté jihlavského územního odboru dopadli čtveřici, která distribuovala na Jihlavsku pervitin. Pervitin k distribuci získávali na různých místech republiky a distribuovali jej dalším lidem na několika místech Jihlavy, nejčastěji v lokalitě sídliště Březinova. Starší z nich předával drogy také druhému obviněnému muži. Drogy distribuovali ve městě také obě ženy.

  Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání mužů ve věku osmatřicet a šestatřicet let. „Oba muži byli obviněni ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Josef Dufek, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, starší z mužů se trestné činnosti dopustil i přesto, že je v souvislosti s prodejem drog od loňského roku již stíhán.

  Ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy jsou obviněny také ženy ve věku šestadvacet a sedmadvacet let. Obě byly v minulosti již soudně trestány za různorodou trestnou činnost.

  Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného osmatřicetiletého muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Zbývající tři obvinění jsou stíháni na svobodě.

  „Za přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila k možné výši trestu Jana Kroutilová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.


  Témata:

  Nepřehlédněte