• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Jihočeští kriminalisté řeší další mrtvolu v sudu, inspiroval se pachatel orlickými vraždami?

  4.2.2022
  Jaroslav Svoboda

  Jihočeští kriminalisté rozplétají zločin z roku 2012. Tehdy měli muž a žena zavraždit šestadvacetiletého muže, následně ho v sudu zakopat ve sklepě a pro jistotu ještě zalít betonem.  Pachatelům hrozí deset až osmnáct let za mřížemi.

  Případ začali kriminalisté rozplétat už v minulém roce, kdy ověřovali podivnou informaci, kterou jim přinesl muž z drogové scény z Jindřichova Hradce. Tento nevěrohodný kontakt mluvil o těle v sudu a jeho zakopání. Kriminalisté se tak pustili do skutečně mravenčí práce, která je přivedla v říjnu loňského roku k jedné nemovitosti v jindřichohradeckém okrese.

  Policisté řeší výhružný telefonát do školky i krádež lokomotivy

  „Pod relativně novou betonovou podlahou sklepa nalezli modrý plastový sud s tělem zabaleným do látky. Ohledání místa činu, těla i následná soudní pitva a vyhodnocení všech stop dalo kriminalistům již trochu jasnější obraz. V sudu je 26 letý muž se smrtelným bodným zraněním hrudníku. Kriminalisté zjistili i totožnost této oběti, pocházel ze Slovenska a narodil se v roce 1986. Zjistit s kým se stýkal, jak se objevil v Jihočeském kraji, kdo a kde ho naposledy viděl, to vše si vyžádalo  další týdny práce. Nakonec do vražedné skládačky zapadly dvě osoby, muž a žena. Včera je kriminalisté zadrželi a obvinili z vraždy a účastenství na vraždě,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

  Žena měla v srpnu roku 2012 uspat doma svého partnera a pak dát znamení svému komplicovi. Tím byl čtyřiatřicetiletý muž ze Slovenska. Vstoupil do bytu, v obýváku stanul nad uspaným partnerem ženy a nožem ho na místě usmrtil.

  Policie dopadla muže, který vykrádal domy, obyvatelé Mělnicka tak už mohou klidně spát

  „Ve sklepě domu ho pak v plastovém sudu zakopal metr pod podlahu a zalil betonem. Zda se inspiroval známými orlickými vraždami, to možná řekne až u soudu,“ upřesnil, co se před deseti lety stalo policejní mluvčí.

  Na obviněného muže podali kriminalisté soudu podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Od soudu by pak oba mohli odejít s trestem odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let.

  Zdroj: Policie ČR


  Témata:

  Nepřehlédněte