Jihočeští záchranáři přivezli medaile z mezinárodní soutěže Rallye Rejvíz

31.5.2022
Jiří Bydžovský

Rallye Rejvíz  je prestižní soutěž a odborné metodické zaměstnání pro posádky zdravotnických záchranných služeb s mezinárodní účastí. Letos se konal už XXV. ročník. Soutěž je pravidelně pořádána od roku 1997. Kromě posádek jsou do ni zapojeni i operátoři zdravotnických operačních středisek. Jindřichohradecká posádka vybojovala 1. místo

Během Rallye Rejvíz si posádky zdravotnické záchranné služby s lékařem i bez lékaře  praktickou soutěžní formou prověřují, porovnávají a cvičí koordinaci své práce při simulovaných zásazích. Vše se odehrává jako reálný výjezd. Hodnotí se i odborné schopnosti všech členů posádek.

Nedílnou součástí RR je také soutěž pro operátory zdravotnických operačních středisek- Zlaté sluchátko.

„Letošní XXV. ročník, který proběhl ve dnech 25.-29.5.2022, se pro jihočeské záchranáře zapíše pomyslně do dějin, neboť soutěžící posádky zaznamenaly v česko-mezinárodní konkurenci obrovský úspěch. Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje reprezentovali v kategorii STANDARD, složené ze dvou členů posádky a operátora, dva týmy. V  kategorii FREESTYLE, kde jsou tří členové posádky a operátor, jeden tým ,“uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

A právě v kategorii FREESTYLE vybojovala jihočeská posádka z Jindřichova Hradce  1.místo. „ V kategorii STANDARD pak krásné 4.místo patří  RZP Strakonice a Prachatice,“ dodala Kafková.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte